PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film „Syn Królowej Śniegu” Roberta Wichrowskiego zostanie zaprezentowany w sekcji Focus On World Cinema, a „Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego w Konkursie Głównym 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu.

Główną bohaterką filmu "Syn Królowej Śniegu" Roberta Wichrowskiego jest dwudziestokilkuletnia Anna (Michalina Olszańska), która samotnie wychowuje syna Marcina (Maciej Bożek). Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje w centrum handlowym i knajpie. Próbując przypodobać się otaczającemu ją światu, zapomina o tym, co najważniejsze; w myślach zaciera się granica między dobrem, a złem.


Kadr z filmu ""Syn Królowej Śniegu", fot. materiały prasowe


W obsadzie znaleźli się m.in. Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Ewa Szykulska i Rafał Fudalej. Scenariusz filmu napisali wspólnie Paweł Sala oraz Robert Wichrowski. Zdjęcia zrealizował Mirosław Jakub Brożek. Film został wyprodukowany przez firmę Ursa Major w koprodukcji z Apella oraz Fundacją im. Franciszka Stefczyka. Premiera „Syna Królowej Śniegu” odbyła się podczas 17. MFF Nowe Horyzonty 2017 we Wrocławiu.


Kadr z filmu ""Syn Królowej Śniegu", fot. materiały prasowe


Debiut Macieja Sobieszczańskiego "Zgoda", to opowieść o dwóch młodych mężczyznach zakochanych w jednej dziewczynie. Akcja rozgrywa się w rok 1945, pod koniec II wojny światowej. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie. Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko.


Kadr z filmu "Zgoda", fot. Kino Świat


Reżyserem „Zgody” jest Maciej Sobieszczański, scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska, zdjęcia zrealizował Valentyn Vasyanovych. W filmie wystąpili m.in. Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz, Jakub Gierszał, Wojciech Zieliński, Paweł Tomaszewski oraz Danuta Stenka. Producentem obrazu jest Zbigniew Domagalski ze Studia Filmowego Kalejdoskop. "Zgoda" trafi na ekrany polskich kin 6 października. Wcześniej zostanie zaprezentowana w Konkursie Głównym 42. FPFF w Gdyni.


41. MFF  w Montrealu to jeden z kilkunastu  festiwali zaliczanych do grupy międzynarodowych festiwali konkursowych zrzeszonych przez FIAPF, czyli Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych. Założony w 1979 roku, do dziś prezentuje filmy z całego świata w 11 sekcjach.


Więcej informacji na stronie festiwalu: www.ffm-montreal.org


 

41. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Montrealu odbędzie się w dniach 24 sierpnia - 4 września 2017.

MR
MFF w Montrealu
Ostatnia aktualizacja:  28.08.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Weronika Rosati, Katarzyna Herman i Mateusz Damięcki w obsadzie nowego serialu AXN
42. FPFF. Humor Stanisława Barei w plenerowym kinie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll