PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
GZDOC przy współpracy z Krakowską Fundacją Filmową ogłasza nabór projektów na pitching China Stories, który odpędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmu Dokumentalnego GZDOC w Guangzhou w Chinach. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 20-ego września.
Pitching China Stories jest głównym wydarzeniem marketu DokuMart GZDOC, który w ciągu dekady stał się jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych dla filmów dokumentalnych w Azji. Jego celem jest prezentowanie projektów przed potencjalnymi fundatorami i rozwinięcie międzynarodowej współpracy koprodukcyjnej.

Krakowska Fundacja Filmowa, która jest współorganizatorem wydarzenia "Poland - Country of Honor" na tegorocznym festiwalu GZDOC, w ramach projektu Polish Docs Intercontinental, realizowanego przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ogłasza nabór na polskie projekty, które chcą zaprezentować się na pitchingu w Guangzhou.


Projekty powinny być tematycznie powiązane z Chinami bądź być nastawione na znalezienie chińskiego producenta.


Projekty przyjmowane są w trzech kategoriach:

- „China Stories” TV Series – skierowana do projektów seriali dokumentalnych, które będą się składać z co najmniej dwóch epizodów o długości od 26 do 52 minut

- New Media Special – przeznaczona dla projektów, dystrybuowanych przy pomocy nowych mediów

- Documentary Films Special - kategoria dla pełnometrażowych dokumentów o międzynarodowym potencjale. Planowane produkcje nie mogą być krótsze niż 70 minut


W każdej z tych kategorii do pitchingu zostanie zakwalifikowanych 10 projektów. Zgłaszane projekty mogą być na dowolnym etapie developmentu, ale nie mogą to być skończone produkcje. Celem zgłoszenia projektu musi być chęć pozyskania środków na produkcję, znalezienie koproducenta, dystrybutora czy przedsprzedaż filmu.


Swoje projekty należy przesyłać do 20-ego września przez formularz online dostępny tutaj. Informacja o zakwalifikowanych projektach pojawi się 20-ego października, a w dniach 1-15 listopada projekty zostaną zaprezentowane przed chińskimi kupującymi. Sam pitching odbędzie się w dniach od 11 do 14 grudnia 2017 roku w czasie trwania festiwalu.


Udział polskich producentów i filmowców dokumentalnych w picthingu i spotkaniach koprodukcjnych to tylko część programu "Poland - Country of Honor". Podczas festiwalu GZDOC odbędą się także pokazy polskich filmów dokumentalnych. Zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje oraz retrospektywa  twórczości Marcela Łozińskiego. 

 

AK
Polish Docs
Ostatnia aktualizacja:  9.08.2017
Zobacz również
fot. Polish Docs
Najnowsze widowisko Luca Bessona na czele stawki
Zmiana terminu wydania decyzji w programie wsparcia dystrybucji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll