PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
4 września rozpocznie się nabór do Kino Dzieci.Pro - programu skierowanego do scenarzystów i producentów, którzy chcieliby rozwinąć swój pomysł na film dla dzieci od pomysłu spisanego na kilku stronach do drugiej wersji scenariusza wraz z podstawowymi założeniami produkcyjnymi.
  Rekrutacja potrwa do 20 października 2017. Kino Dzieci.Pro realizowane będzie w formie 4 sesji warsztatowych, które odbędą się między grudniem 2017 a wrześniem 2018. Uczestnicy pracować będą ze wsparciem uznanych międzynarodowych scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Jedną z podstaw uczestnictwa będzie zgłoszenie przez zespół (scenarzysta i producent) swojego pomysłu na pełnometrażowy film, spisanego na kilku stronach.

Kino Dzieci.Pro to trzecia edycja programu developmentowego, którego organizatorem jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Dlaczego warto?
Kino Dzieci.Pro to unikatowy w Polsce program developmentowy, stworzony z myślą o produkcjach dla dzieci i przynoszący wymierne efekty. W 2017 roku cztery projekty rozwijane w ramach Kina Dzieci.Pro otrzymały dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a autorzy scenariusza jednego z projektów uzyskali stypendium scenariuszowe Instytutu. We wrześniu 2017 premierę kinową będą miały „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, które w 2015 roku brały udział w I edycji kursu.

Kino Dzieci.Pro zapewnia:
•    merytoryczne wsparcie scenarzystów w trakcie pisania scenariusza dzięki indywidualnym konsultacjom, wykładom i warsztatom dotyczącym budowy, struktury scenariusza, tworzenia bohaterów, pisania dialogów w filmie dla dzieci;
•    merytoryczne przygotowanie producentów do developmentu filmu oraz do jego późniejszej realizacji;
•    rozwój projektu od etapu treatmentu do drugiego draftu scenariusza;
•   dla najlepszych projektów możliwość wzięcia udziału w pitchingu na zakończenie kursu przed gronem międzynarodowych i polskich ekspertów oraz decision makerów podczas Warsaw Kids Film Forum.

Kto poprowadzi Kino Dzieci.Pro?
Kino Dzieci.Pro prowadzą doświadczeni eksperci związani z programem od jego początków. Tutorami scenarzystów będą Philip LaZebnik i Kristen Bonnen Rask, a producentów wesprze Ronald Kruschak. Oprócz stałych tutorów w każdej sesji uczestniczą specjalni goście – eksperci z Polski i zagranicy.

Philip LaZebnik początkowo był związany ze Studiem Disneya i Dream Works. Napisał scenariusze do takich filmów jak "Mulan", "Pocahontas" czy "Książę Egiptu". Od kilku lat mieszka w Danii, gdzie pisze i konsultuje scenariusze do filmów i produkcji telewizyjnych.

Kirsten Bonnén Rask – szefowa South Norwegian Film Centre. Ceniona jako wykładowczyni i konsultantka scenariuszowa w krajach nordyckich. Współpracowała m. in. przy "Przełamując fale" Larsa von Triera, czy „Import/eksportUrlicha Seidla. Jest scenarzystką i konsultantką kilkunastu filmów dla dzieci.

Ronald Kruschak – znany niemiecki producent i scenarzysta. Członek Niemieckiej Akademii Filmowej. Pracował m.in. przy „Help”, „I’m a Boy” czy serii kryminalnej „The Three Investigators”, której poszczególne części gromadziły w niemieckich kinach po milion widzów.

Więcej informacji na stronie  oraz na Facebooku.
AK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  9.08.2017
Zobacz również
„Photon” – fabularyzowana opowieść o Wszechświecie
Cinergia z kilkuletnią umową z miastem Łódź
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll