PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do nowego filmu Łukasza Grzegorzka, reżysera wielokrotnie nagradzanego „Kampera”. „Córka trenera” opowie o świecie tenisa. W filmie zagrają: Agata Buzek, Jacek Braciak i Karolina Bruchnicka.

„Córka trenera” to film drogi opowiadający o relacji między ojcem-trenerem i córką-zawodniczką. - Moje życie między siódmym a osiemnastym rokiem życia podporządkowane było tenisowi i turniejom. To pierwsza miłość. Teraz wracam do tematu w moim drugim filmie. Myślałem o nim od dziesięciu lat – mówi Łukasz Grzegorzek.


Agata Buzek i Jacek Braciak na planie "Córki trenera", fot. materiały producenta


Tenis kojarzy się z ekskluzywnością, pełnymi trybunami i dużymi pieniędzmi. Z perspektywy młodych zawodników i ich rodziców wygląda to zupełnie inaczej. Zawodnicy trenują na zapuszczonych kortach, trybuny na turniejach świecą pustkami, a rodzice tracą wszystkie pieniądze w pogoni za marzeniami o karierze dziecka. W tym sporcie liczą się przede wszystkim relacje między zawodnikiem a trenerem. Młody tenisista spędza nawet ponad dwieście dni w roku poza domem. Wtedy dom zastępują hotele i samochód, łatwo w tej klaustrofobicznej przestrzeni o konflikty. Życie w ciągłej podróży od turnieju do turnieju naprowadziło mnie na formułę kina drogi – zdradza reżyser.


Karolina Bruchnicka na planie "Córki trenera", fot. materiały producenta


W rolach głównych wystąpi Jacek Braciak („Wołyń”, „Volta”, "Kamper") i Karolina Bruchnicka (debiutantka w filmie pełnometrażowym). - Jacek zaczął treningi tenisowe i kondycyjne już w listopadzie. Jest świetnie przygotowany, dużo rozmawiamy o jego postaci. Ma w sobie połączenie męskiej twardości ze skłonnością do melancholii. Na tym napięciu można zbudować ciekawą postać – zdradza Grzegorzek. - Z kolei głównej aktorki szukałem w szkołach aktorskich i internecie. Oczywiście choć trochę musiała umieć grać w tenisa. Najbardziej zainteresowała mnie Karolina, która bardzo dobrze wypadła na castingu w scenie z Jackiem. Ale zanim ostatecznie dostała rolę, zrobiliśmy jej trzytygodniowy poligon na sali treningowej. Gdy go przetrwała, wiedzieliśmy, że wytrzyma ciężki półroczny trening w ramach przygotowań do roli – dodaje reżyser. Spory wątek w filmie ma Agata Buzek. Aktorka wcieli się w postać, która właśnie leczy rany po zakończeniu wieloletniego związku.


Piotr Żurawski na planie "Córki trenera", fot. materiały producenta


W "Córce trenera" pojawią się też znany z „Kampera” Piotr Żurawski oraz Witold Wieliński, Marta Ścisłowicz i zawodowi tenisiści. - To film bliski prawdzie. Pracujemy podobnie jak na planie „Kampera”, ale modyfikujemy w naszej metodzie rzeczy, które wtedy się nie udały. Będzie dużo niepokoju, pojawią się bolesne tematy, nie zabraknie jednak elementów humorystycznych, wszystko subtelnie opowiedziane – dodaje Łukasz Grzegorzek.


Karolina Bruchnicka i Jacek Braciak na planie "Córki trenera", fot. materiały producenta


Scenariusz do filmu napisali Łukasz Grzegorzek i Krzysztof Umiński. Za zdjęcia odpowiada Weronika Bilska. Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek (Koskino). „Córka trenera” otrzymała dofinansowanie PISF w ramach priorytetu Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych – mikrobudżetowych. Premiera filmu planowana jest na 2018 rok.


Łukasz Grzegorzek, mat. producenta

Łukasz Grzegorzek - absolwent Wydziału Prawa UW, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Od dziesięciu lat robi zwiastuny telewizyjne filmów oraz reżyseruje reklamy. "Kamper" był jego debiutem fabularnym. Film zdobył nagrodę za najlepszy debiut pełnometrażowy na MFF Raindance 2016, „Kryształowy Kamerton” w Konkursie Polskiej Piosenki Filmowej na Forum Kina Europejskiego Cinergia 2016, Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla Marty Nieradkiewicz, Nagrodę za rolę męską dla Piotra Żurawskiego na Młodzi i Film w Koszalinie 2017 oraz Nagrodę Publiczności na Sopot Film Festival 2017.


Marcin Radomski
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  4.08.2017
Zobacz również
fot. materiały producenta
"Królewicz Olch" przedpremierowo w Cinema City
Robert Gliński na Dwóch Brzegach. Tajemnica długiego ujęcia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll