PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Cicha noc" pełnometrażowy debiut fabularny Piotra Domalewskiego swoją premierę będzie miała podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film powalczy o nagrody w Konkursie Głównym. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
- Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że za rok będę miał film w Gdyni to bym oczywiście nie uwierzył. Musiałoby się bowiem zdarzyć bardzo wiele drobnych rzeczy, żeby to marzenie – jakim było dla mnie zrobienie filmu fabularnego się ziściło. A jednak… Te wszystkie rzeczy się zdarzyły! - mówi scenarzysta i reżyser "Cichej nocy" Piotr Domalewski. Przeszliśmy ze wspaniałymi ludźmi, których uważam za współtwórców filmu, długą i trudną drogę. Kosztowało nas to masę stresu i dosłownie fizycznego wysiłku, ale było warto. Mam nadzieję, że wykonana przez nas praca znajdzie uznanie u widzów i jurorów. - dodaje.

Akcja "Cichej nocy" rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia w wiejskim domu we wschodniej Polsce. Adam – młody emigrant zarobkowy niespodziewanie pojawia się na wigilijnej kolacji. Nikt z jego licznej rodziny nie spodziewa się jaki jest prawdziwy powód jego nagłego powrotu do Polski. W roli Adama zobaczymy Dawida Ogrodnika. W filmie zagrali także Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Magdalena Żak, Elżbieta Kępińska, Adam Cywka,  Jowita Budnik, Mateusz Więcławek, Amelia Tyszkiewicz, Katarzyna Domalewska. Reżyserią obsady zajęła się Ewa Brodzka. Autorem zdjęć jest jest Piotr Sobociński jr. Za dźwięk odpowiedzialny jest Jerzy Murawski, za charakteryzację Janusz Kaleja, kostiumy Katarzyna Lewińska, a za scenografię Radek Zielonka. Film zmontował Lech Starzyński. Laureat Paszportu Polityki 2017 – Wacław Zimpel jest autorem muzyki. „Cicha noc” jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Koproducentem jest Canal+ .

Opiekunem artystycznym filmu „Cicha noc” jest Jerzy Kapuściński – Dyrektor Artystyczny Studia Munka. Jest to pierwszy pełnometrażowy film, który powstał w studiu po objęciu stanowiska przez Jerzego Kapuścińskiego. Prace nad filmem „Cicha noc” rozpoczęliśmy w lipcu 2016 roku. Dzisiaj film jest już gotowy, a swoją premierę będzie miał na największym polskim festiwalu filmów fabularnych. Dla debiutantów premiera w Gdyni to duży sukces, z którego się bardzo cieszę. Gratuluję Piotrowi Domalewskiemu i całej ekipie. – mówi Jerzy Kapuściński.

Ania Kot/ PZ
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  28.07.2017
Zobacz również
fot. Studio Munka - SFP
Grażyna Torbicka: Na Dwóch Brzegach jesteśmy zawsze razem
Rusza Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll