PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Warsztaty SOFA - School of Film Agents odbędą się po raz pierwszy w Warszawie i już po raz piąty w Polsce. Podobnie jak w roku ubiegłym, składać się będą z dwóch części. Pierwsza będzie miała miejsce w Warszawie w dniach 27 sierpnia - 1 września 2017 r.; druga – 22 - 28 kwietnia 2018 r. w Tbilisi.

SOFA - School of Film Agents to jedyne w swoim rodzaju warsztaty dla branży filmowej z całej Europy, program szkoleniowy wspierający młodych profesjonalistów w rozwoju ich projektów kulturalno-filmowych.


Przedstawiamy uczestników i ich projekty:


▫ Agnieszka Sękowska, Polska

Producer’s MAP (Mentoring Action Plan)– program mentorski przeznaczony dla wschodzących gwiazd produkcji filmowej. Ta  zawierająca ważne punkty festiwalowe i wskazówki mapa ułatwia odnalezienie się początkującym producentom na arenie międzynarodowej.

 

Nikolai Lavreniuk, Białoruś

Belarusian Film Promotion Centre– centrum promocji białoruskiej sztuki filmowej będące brakującym ogniwem łączącym rodzime kino z resztą świata.

 

Liina Maria Lepik, Estonia

Tallinn Film Wonderland– zainicjowany przez estońskich producentów projekt stworzenia nowoczesnego i zarazem największego w tym regionie studia filmowego na terenie opuszczonej fabryki bawełny w Tallinnie.

 

Nino Chichua, Gruzja

Film/TV Production Cost Calculator for Georgia– wirtualny kalkulator przeliczający gruziński potencjał filmowy na międzynarodowe produkcje.

 

▫ Angelos Tsaousis, Grecja

DocRepublic– sztuka filmowej opowieści doskonalona w Centrum Dokumentu w celu inicjowania zmian społecznych.

 

Gitit Wainer, Izrael (od tego roku po raz pierwszy kraj ten uczestniczy w SOFA)

Cine-Reflection – Films as a Reflection of Life– przeznaczony dla młodzieży projekt edukacyjny wykorzystujący film jako zwierciadło, w którym z fascynacją przyglądają się młodzi ludzie.

 

Tara Karajica, Serbia

Fade to Her – Center for Women in Film– instytucja wspierająca twórczość i potencjał kobiet w serbskim przemyśle filmowym.

 

 

Warsztaty, podobnie jak w roku ubiegłym, składać się będą z dwóch części. Pierwsza odbędzie się w dniach: 27 sierpnia – 1 września 2017 r. w Warszawie. Druga – 22 – 28 kwietnia 2018 r. w Tbilisi. Podczas zajęć uczestnicy pracować będą nad doskonaleniem zgłoszonych prac. W procesie tym będą im asystować przydzieleni do konkretnego projektu mentorzy. Ponadto profesjonalnych rad będą także udzielać współpracujący z SOFA tutorzy. Czas między sesją I a II ma służyć implementacji zebranych w Warszawie wskazówek i doświadczeń. W sesji gruzińskiej uczestnicy przedstawią dotychczasowe postępy oraz przypomną wyzwania, z którymi musieli się zmierzyć. Otrzymają także konkretne porady dotyczące sposobu finansowania oraz promocji realizowanych przez nich projektów.


Lista uczestników piątej edycji oraz ich projekty zostały ogłoszone przez dyrektora SOFA -  Nikolaja Nikitina 20 lipca 2017 r. podczas 25. Europejskiego Festiwalu Filmowego w Palić w Serbii. Podczas konferencji towarzyszyli mu: Tara Karajica (jedna z tegorocznych uczestniczek SOFA, Serbia), Amanda Livanou (doradca SOFA na Grecję) oraz związani z SOFĄ: Katrin Kissa i Miroslav Mogorović (mentor SOFA, producent, dyrektor programowy European Film Festival Palić).


SOFA jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi) oraz Takes Film (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Warsztat w Tbilisi w 2017 został także sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Ochrony Pomników Gruzji, Urząd Miasta Tbilisi, Georgian Natrional Film Centre oraz Film in Georgia. Polski warsztat w 2017 roku finansowany jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Organizatorzy pragną również podziękować pozostałym partnerom: Meeting Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, European Film Festival Palić, Goethe-Institut, Mozinet, EAVE oraz Israel Film Fund.

 

MR
SOFA - School of Film Agents
Ostatnia aktualizacja:  28.07.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
"Książę i dybuk" na 74. MFF w Wenecji
Festiwalowe przeboje w sekcji Ale Kino+ na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll