PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Dwóch znakomitych prowadzących, wykłady, warsztaty oraz pokazy i analizy filmów czekają na uczestników Grupy Scenariuszy, która rusza jesienią w ramach Plenerów Film Spring Open w Krakowie.

Krzysztof Rak (Bogowie, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) oraz Robert Bolesto (Ostatnia Rodzina, Córki Dancingu) pokażą młodym adeptom sztuki scenopisarskiej jak budować narrację i przygotować scenariusz dla producenta. Grupa będzie pracowała przez 10 dni, od 19 do 28 października w krakowskich Przegorzałach, a organizacją prac grupy zajmie się producent i współtwórca Krakowskiego Klastra Filmowego, Marcin Lech. Dla uczestników Plenerów zainteresowanych rozwojem swoich scenariuszy i projektów filmowych organizatorzy przewidują też warsztaty poświęcone developmentowi oraz pozyskiwaniu funduszy i promocji filmów.

 

Plenery to także miejsce, gdzie co roku przyjeżdża 300 młodych filmowców i warto swoje scenariusze im przedstawić, poszukać zespołu, który będzie chciał je zrealizować – mówi Sławomir Idziak, twórca Plenerów, zapraszając chętnych do udziału w warsztatach.

 

Krzysztof Rak i Marcin Lech podczas wykładu FSO w 2015 roku, fot. Joanna Pieczara


Termin zakończenia zapisów do grupy mija 10 września. Aby zgłosić swoje uczestnictwo należy przesłać treatment scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego (10-20 stron) na adres: biuro@filmspringopen.eu Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września 2017.


 

Krzysztof Rak

Scenarzysta i producent filmowy. W latach 2005–2008 szef produkcji filmów dokumentalnych w HBO Polska, współtwórca koncepcji pasma filmów dokumentalnych Bez cenzury. Scenarzysta i producent filmu Bogowie, za który został nagrodzony m.in. Grand Prix (Wielka Nagroda Jury „Złote Lwy“) i nagrodą za scenariusz na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz statuetką Orzeł 2015 (Polska Nagroda Filmowa) za najlepszy scenariusz. Scenarzysta i jednocześnie producent kreatywny filmu Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej.

 

Robert Bolesto

Pisarz, dramaturg, scenarzysta. W latach 2006-2007 kierownik literacki Teatru Powszechnego w Warszawie. Autor scenariuszy do takich filmów jak Aria Diva, Hardcore Disco, Córki Dancingu, Ostatnia Rodzina, Serce Miłości. W 2017 roku nagrodzony Orłem (Polska Nagroda Filmowa) w kategorii: najlepszy scenariusz za film Ostatnia Rodzina.

 

Marcin Lech

Producent i specjalista postprodukcji, szef Multilabu - studia postprodukcyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego, współtwórca Krakowskiego Klastra Filmowego, szef departamentu postprodukcji. Do grudnia 2015 roku Producent w studiu Nolabel w którym zrealizował ponad 20 form multimedialnych. W latach 2010-2013 komisarz filmowy w Krakowskiej Komisji Filmowej.

 

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  26.07.2017
Zobacz również
fot. Joanna Pieczara
Transatlantyk Festival - Lodołamacz (cz. II). Dystrybucja on-line i aspekty prawne
Warsztaty kompozycji filmowej w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll