PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Konkurs Filmowa Młoda Polska wygrał film „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego wyprodukowany przez Studio Munka/SFP. Piotr Dumała odebrał pierwszą w swojej karierze nagrodę doceniającą jego dotychczasowy dorobek twórczy.

Podczas finałowego weekendu widzowie obejrzeli i wzięli udział w spotkaniach po filmach: „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”, "Wspomnienie lata", "Ostatnia Rodzina", "Ederly", „Beksińscy. Album wideofoniczny”, a każde z nich cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.


Wydarzeniem towarzyszącym 21. edycji festiwalu był konkurs Filmowa Młoda Polska, prezentujący krótkie fabularne polskie filmy. Jury w składzie Tomasz Cichoń, Anna Serdiukow i Izabela Koladyńska Grand Prix przyznało filmowi „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Twórca dotarł na wydarzenie osobiście by odebrać nagrodę, spotkał się też z publicznością po seansie. Film zdobył już Nagrodę Dziennikarzy na 36. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.(Od góry) Anna Serdiukow, Izabela Koladyńska, Krzysztof Spór i Piotr Domalewski, fot. Lato z Muzami.

Podczas pierwszego dnia wydarzeń głównych festiwalu „Lato z Muzami” organizatorzy wręczyli nagrodę Laur Cisowy za reżyserskie dokonania Piotrowi Dumale, wybitnemu twórcy filmów animowanych, dziś pracującemu także w fabule. To pierwsza w karierze Piotra Dumały nagroda podsumowująca jego dotychczasowy dorobek twórczy. Podczas wręczania nagrody, na scenie plenerowej artystę przybliżyła zgromadzonym widzom Anna Serdiukow: - Kim jest Piotr Dumała? Gdzieś przeczytałam, że mówi o sobie DZIECKO SZCZĘŚCIA. Jeden z wybitnych krytyków filmowych napisał o nim MAG ANIMACJI. Inny: ALCHEMIK KINA. Kolejny znawca twierdzi, że to najbardziej pożądany polski twórca filmowy na zagranicznych festiwalach. Najprościej byłoby pewnie powiedzieć: wybitny reżyser i scenarzysta filmów animowanych, reżyser filmów fabularnych, pisarz, wykładowca łódzkiej szkoły filmowej, laureat wielu nagród. Ale nie dajcie się zwieść słowom. […] Jesteśmy na festiwalu Lato z Muzami. Opowiem Państwu o jego muzach. To światło, mrok, śmierć, życie, kłamstwo, miłość, walka, prawda, natura, strach, wolność, piękno i okrucieństwo. To przewrotne muzy, kapryśne, trudno je ujarzmić, zgłębić. Piotrze, twoja wrażliwość i empatia wobec drugiego człowieka jest czymś niecodziennym, szczególnie dzisiaj. Twoja bezlitosna i surowa ocena kondycji współczesnego świata jest czymś niezbędnym, szczególnie dzisiaj. Dziękujemy. Piotr Dumała dwukrotnie spotkał się z widzami festiwalu, oba spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, rozmowom nie było końca i miały one emocjonalny charakter.

Andrzej Seweryn przybył do Nowogardu, by na otwarcie zaprezentować swoje „Rozmowy z Szekspirem” oraz spotkać się z widzami po seansie „Ostatniej Rodziny”. Dodatkowo Seweryn miał okazję obejrzeć dokumentalny film Marcina Borchardta „Beksińscy. Album wideofoniczny”. Ten ostatni seans był dla niego bardzo ważny, a po jego zakończeniu nie krył swojego uznania dla filmu. Jeszcze większe wrażenie na dyrektorze Teatru Polskiego zrobiła wizyta w Zakładzie Karnym w Nowogardzie, gdzie spotkał się z osadzonymi, a rozmowa pomiędzy nimi pod wieloma względami była dla obu stron niezwykła i wywarła na zgromadzonych spore wrażenie. W spotkaniu z więźniami wzięli także udział Piotr Dumała i Marcin Borchardt.


 

AK
Lato z Muzami
Ostatnia aktualizacja:  17.07.2017
Zobacz również
fot. Lato z Muzami
3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: „Konwój” z Grand Prix
Pitching Forum w ramach Festiwalu NNW
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll