PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas 11. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi „Lekcji kina” udzielą Agnieszka Holland, Andrzej Seweryn i Andrzej Pągowski. Zaprezentowany zostanie premierowo film "Młynarski. Piosenka finałowa" Alicji Albrecht-Mroziewicz.

W tym roku zaproszenie na Dwa Brzegi przyjęła jedna z najwybitniejszych reżyserek i scenarzystek kina, nominowana do Oscara, przewodnicząca Europejskiej Akademii Filmowej, autorka takich filmów jak „Kobieta samotna”, "Całkowite zaćmienie", "Europa, Europa"Agnieszka Holland.  Podczas festiwalu przewidziano pokaz nagrodzonego na MFF w Berlinie filmu "Pokot" oraz spotkanie po pokazie z reżyserką oraz aktorami: Agnieszka Mandat i Borysem Szycem.


 


Jak stworzyć dobry plakat, jaka jest tradycja tej formy sztuki w Polsce i jak wyczuć intencje reżysera – o tym opowie podczas swojej „Lekcji kina” jeden z najbardziej doświadczonych i znanych plakacistów w historii polskiego kina: Andrzej Pągowski.


Finałem spotkań z Andrzejem Sewerynem – bohaterem sekcji „I Bóg stworzył aktora” – będzie jego artystyczna spowiedź przed naszymi widzami. Ta „Lekcja kina” będzie podrożą przez najważniejsze postaci polskiego i europejskiego kina, z którymi pracował Andrzej Seweryn.


Kadr z filmu "Młynarski. Piosenka finałowa", fot. materiały prasowe


Podczas festiwalu odbędzie się również premiera pełnometrażowego dokumentu "Młynarski. Piosenka finałowa" Alicji Albrecht-Mroziewicz. Kto podziwiał Młynarskiego za jego błyskotliwość, spostrzegawczość, muzykalność, kto identyfikował się z jego wspaniałymi ponadczasowymi pointami – ten znajdzie się u boku ich twórcy. Intymny dokument zbudowany wokół ostatniego wywiadu Mistrza przeprowadzonego przez Alicję Albrecht-Mroziewicz – przeplatany wypowiedziami członków rodziny i artystycznych przyjaciół Młynarskiego – wzbogacony  został archiwalnymi fragmentami koncertów i recitali. Z kolei na otwarcie festiwalu: Jan Młynarski i Gaba Kulka w koncercie „Młynarski plays Młynarski” przypominającym utwory Wojciecha Młynarskiego (29 lipca, sobota, Zamek w Kazimierzu Dolnym).

 

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.
 

 

MR
Dwa Brzegi
Ostatnia aktualizacja:  12.07.2017
Zobacz również
fot. Jacek Poremba/materiały prasowe
Cykl warsztatów castingowych dla aktorów w Warszawie
"Ptaki śpiewają w Kigali" na T-Mobile Nowe Horyzonty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll