PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Akademia Zawodowców KAMERALNEGO LATA to okazja, żeby bezpośrednio od profesjonalistów z branży filmowej dowiedzieć się jak wygląda praca w produkcji filmowej. Akademia składa się z cyklu otwartych wykładów prowadzonych przez specjalistów poszczególnych dziedzin filmowych. W jej ramach goście specjalni KAMERALNEGO LATA spotykają się z publicznością i rozmawiają na temat swoich doświadczeń artystycznych oraz kulisów związanych z realizacją własnych projektów artystycznych.
W piątek, podczas spotkania „Specyfika pracy na planie filmu reklamowego” Michał Dąbal i Antoni Nykowski, czyli autor zdjęć filmowych oraz reżyser, opowiedzą o nietypowej sytuacji filmowej jaką jest produkcja reklamy. Omówią pracę przy spocie reklamowym i omówią poszczególne etapy jego powstawania, od briefu do kolaudacji. Uczestnicy wykładu dowiedzą się jak wygląda długi i niekiedy bardzo żmudny proces tworzenia reklamy, od momentu narodzin pomysłu aż po postprodukcję; jak powinna wyglądać współpraca scenarzystów, reżyserów, producentów, operatorów, montażystów i wreszcie aktorów oraz jak się pracuje w realiach amerykańskich. Zaproszeni goście podzielą się z publicznością historią swojej działalności w branży  i rozmaitymi doświadczeniami z planów filmowych/reklamowych. Uczestnicy usłyszą też o roli i budowaniu portfolia reklamowego oraz o specyfice reżyserii reklamowej: treatment, schooting board, inscenizacja, itd. Nie zabraknie opowieści o początkach kariery za "wielką wodą". Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich, którzy poważnie myślą o pracy przy produkcji spotów reklamowych!

Michał Dąbal - autor zdjęć filmowych
Urodzony i wychowany w Warszawie. Po ukończeniu Warszawskiej Szkoły Filmowej i przeprowadzce do Los Angeles, zaczął studia w American Film Institute Conservatory. Za pracę w roli operatora kamery przy studenckim krótkometrażowym filmie, pt.: „My First Claire” w reżyserii Lou Howe’a (2010) otrzymał wyróżnienie „William A. Fraker Heritage Award” za wybitne osiągnięcia w kinematografii przyznane podczas 25-tej gali wręczania nagród Stowarzyszenia Filmowców Amerykańskich (The American Society of Cinematographers). Film został także doceniony przez Academy of Motion Pictures i nominowany do „Student Academy Award”. Michał Dąbal pracuje także jako operator przy spotach reklamowych dla największych światowych marek, takich jak: Samsung, Mercedes, Head&Shoulders, Jaegerrmeister, Johnny Walker, McDonald’s. Miał okazję współtworzyć reklamy z udziałem super modelek, takich jak: Cara Delevingne, Sasha Pivovarova, Julia Stegner czy Georgia May Jagger. Ostatnio pracował na planie filmu „Blind” (reż. Michael Mailer), z udziałem hollywodzkich gwiazd: Aleca Baldwina i Demi Moore.

Antoni Nykowski - reżyser reklamowy
Szósty zmysł estetyczny nie pozwala mu ominąć żadnego szczegółu, a charyzma i spontaniczność powodują, że ekipa i obsada zawsze czują się przy nim zainspirowani do pracy. Jego produkcja reklamowa dla Mercedes-Benz udowadnia, że potrafi zrealizować nawet najbardziej wymagające wizje. Kampania została doceniona trzema nagrodami warsztatowymi KTR 2016, w tym również za reżyserię. Antoni Nykowski ma na koncie kilkadziesiąt kampanii reklamowych, w tym produkcje dla marek takich jak: Toyota, KIA Motors, Mercedes-Benz, Orange, McDonald’s, Jagermeister, Wella, Garner, Head&shoulders, Lay’s, KFC, PEPSI, 7up, Lech, Żywiec, 3M. Jego debiut filmowy „Zoe” z Olą Rudnicką w roli głównej, został doceniony na kilku festiwalach filmowych m.in. w Hong Kong’u i w Los Angeles.

Wykład odbędzie się piątek, 7 lipca o godz. 13:00 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Jubileuszowe, 10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbywają się w Radomiu w dniach 2-8 lipca 2017 roku.Albert Kiciński
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  6.07.2017
Zobacz również
10. Kameralne Lato dzieciom
Zdzisław Kudła – malarstwo i animacja
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll