PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  7.07.2017
Od 7 lipca 2017 roku Poznań na tydzień staje się światową stolicą animacji.
Inauguracja festiwalu odbędzie się w Teatrze Polskim w Poznaniu (7.07, godz. 20.00) To szczególne wydarzenie dla całego środowiska twórców, artystów, animatorów i filmowców, z uwagi na okrągła 10. edycję festiwalu, a jednocześnie 70-lecie Polskiej Animacji. W trakcie inauguracji pokazany zostanie przekrój polskich filmów animowanych oraz film „Figury niemożliwe i inne historie II” w reżyserii nagrodzonej na ubiegłorocznym festiwalu - Marty Pajek. Oprawy artystycznej doda muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Antraktowej z pianistką Barbarą Drążkowską. Z tej okazji  Szymon Brzóska, którego dokonania rozbrzmiewają już na całym świecie, przygotował specjalną kompozycję. Na portalu bilety24.pl dostępna jest limitowana pula biletów, w cenie 1 zł.

Tego samego wieczoru z pewnością zamieszania narobi sensacja polskiej sceny elektronicznej - Kobieta z wydm. Sam zespół określa swoją muzykę jako „podszytą dziwnym niepokojem, mroczną i mułem pokrytą, ale ze światłem na ramieniu.” Zespół chwalony jest przez krytyków za teksty i oryginalność. Podczas występu w Klubie Festiwalowym (7.07, g. 21:45) towarzyszyć im będą wizualizacje.

Następnego wieczoru Klub Festiwalowy należeć będzie do Dr Tremendanus, integalaktycznego eksperta od istot z BIG NAZO LAB. Show będzie niepowtarzalną, surrealistyczną fuzją sztuk wizualnych i performatywnych z muzyką na żywo, elementami wideo projekcji oraz nigdy wcześniej nie pokazywanych, niesamowitych plastikowo-piankowych postaci, zrobionych przez uczestników "Inwazji stworzonych istot" na poznańskim festiwalu.

Na festiwalu pojawi się także legendarny saksofonista i kompozytor  - Ken Field. Jego solowe wydania dokumentują jego pracę nad ścieżkami dźwiękowymi do tańca i filmu. Jego muzykę często można usłyszeć w Ulicy Sezamkowej. W Poznaniu zagra do animacji KAREN AQUA (12.07, g. 21:45).
PZ
Animator
Ostatnia aktualizacja:  5.07.2017
Zobacz również
„Tarapaty“ – prezentujemy zwiastun
10. Kameralne Lato: Filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll