PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
36. edycja najważniejszego w Polsce festiwalu debiutów filmowych przeszła już do historii. A my zachęcamy do obejrzenia zdjęć nowych twarzy polskiego kina, czyli do fotorelacji z zakończenia Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych, która odbyła się 24 czerwca 2017 roku w Filharmonii Koszalińskiej. Autorką zdjęć jest Sylwia Olszewska.Imprezę prowadzili, jak co roku, Grzegorz Markowski i Kamil Dąbrowa.Krzysztof Bagiński   i Michal Huszcza, bohaterowie filmu Michała Marczaka "Wszystkie nieprzespane noce" odebrali Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury.Reżyser filmu "Diversion End" Michal Krzywicki, Dagmara Brodziak i ekipa filmu odbierają nagrodę Jury Młodzieżowego.Wyróżnienie w konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych  z rąk Bodo Koxa otrzymuje Sandra Drzymalska za kreację aktorską w filmie pt.: „Jest naprawdę ekstra”: za osobowość i talent bijący z ekranu.Członek jury  Jacek Borcuch.Triumfatorka wieczoru - Aleksandra Terpińska otrzymała Jantara za "Najlepsze fajerwerki ever" (na zdjęciu z Piotrem Polakiem). Operator tego filmu Michał Dymek został laureatem nagrody za najlepsze zdjęcia w filmie krótkim.
Piękna chwila! Wzruszony profesor Bogdan Dziworski gratuluje zdobywcy Jantara za zdjęcia, Adamowi Palencie ("Królewicz Olch").


 


Nagrodę za reżyserię z rąk prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego otrzymali: Jan P. Matuszyński ("Ostatnia rodzina", także nagroda za debiut) oraz Rafał Kapeliński ("Butterfly Kisses").Najlepszym aktorem został Piotr Żurawski, przystojniak z filmu "Kamper" Łukasza Grzegorzka.Literatura i film, czyli jurorzy: Borys Lankosz i Dorota Masłowska.PPrezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski i szef jury Tomasz Wasilewski wręczą Wielkiego Jantara........ który otrzymuje "Plac zabaw" - za słuch społeczny i czujność moralną, które w ascetycznej formie oddają tajemnicę zła. Na zdjęciu: reżyser Bartosz M. Kowalski i Mirella Zaradkiewicz.Festiwal zamykają: prezydent Koszalina oraz dyrektorzy: Paweł Strojek i Janusz Kijowski.  Galę kończy jak zwykle wspólne zdjęcie laureatów i wręczających. To był udany festiwal, do zobaczenia za rok!Dziękujemy ekipie Festiwalu (na zdjęciu) za świetną organizację i miłą atmosferę.  Na zdjęciu: Agnieszka Ptaszyńska, Liwia Mądzik, Paweł Strojek, Karolina Czarnecka, Irena Melcer, Kamil Dąbrowa, Grzegorz Markowski, Gośka Swiderska, Anna Kot, Milosz Wosko, Paweł Tomaszewskii Marcin Januszkieiwcz
WRÓB
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  30.06.2017
Zobacz również
Projekt ustawy zmieniającej zasady opodatkowania przychodów osiąganych przez twórców
Polska kinematografia w Karlowych Warach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll