PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
21-go czerwca startują zapisy na Plenery Film Spring Open. Dwunasta edycja interdyscyplinarnych warsztatów filmowych Sławomira Idziaka odbędzie się pomiędzy 19 a 28 października w Krakowie i jak co roku zgromadzi młodych adeptów branży audiowizualnej, którzy będą się kształcić pod okiem najlepszych specjalistów i twórców.
W Plenerach mogą wziąć udział wszyscy, którzy swoją przyszłość wiążą z szeroko pojmowaną sztuką audiowizualną: reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, a także programiści, graficy czy producenci. Równie bogaty jest program 10-dniowych Plenerów. Uczestnicy będą uczyć się i realizować swoje projekty filmowe w jedenastu Grupach Twórczych, których tematyka obejmuje: film dokumentalny, scenariusze, VR, interaktywność, teledyski, film reklamowy, CGI - animacje, gry komputerowe, prewizualizacje filmów fabularnych, twórczość internetową oraz nowy model produkcji filmowej. Idea wolności twórczej Plenerów pozwala uczestnikom na realizację swoich projektów również poza grupami twórczymi oraz uczestnictwo w licznych wykładach, warsztatach i spotkaniach z twórcami.

Tegoroczne Plenery mają szansę być znacznie bardziej międzynarodowe niż poprzednie edycje, jako że od zeszłego roku ruszyła ich intensywna promocja poza granicami naszego kraju, począwszy od wydarzeń branżowych w Tallinie, poprzez festiwale w Rotterdamie, Berlinie, Sofii, wykłady w Moskwie, a skończywszy na Festiwalu w Cannes, gdzie gościli również wykładowcy Film Spring Open: Małgorzata Szumowska, Allan Starski, Dorota Kędzierzawska i Tomasz Wasilewski.


Juliette Binoche w Krakowie na Film Spring Open 2016, fot. FSO

Tematem przewodnim edycji 2017 będzie Nowy Model Produkcji Filmowej, o którym nagradzany operator i reżyser Wojciech Staroń, jeden z tegorocznych wykładowców Plenerów, powiedział: - Słowo profesjonalizm w Polsce jest od lat równoznaczne z podążaniem za schematem, kliszą, by dać pozorne poczucie bezpieczeństwa producentom. Dla mnie jest wręcz przeciwnie: profesjonalizm to umiejętność łamania schematycznego myślenia i elastyczne szukanie maksymalnie dobrych rozwiązań z minimum potrzebnych środków. Tym samym młodzi filmowcy mogą liczyć na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy jak swoje filmy robić lepiej i taniej. Podczas prac Grupy Nowego Modelu Produkcji, którą patronatem objęło Stowarzyszenie Filmowców Polskich, odbędą się wykłady i dyskusje poświęcone tej tematyce.


Cinebus, fot. FSO

Podczas Plenerów uczestnicy będą mogli korzystać z jedynego w Polsce studia filmowego na kółkach – Cinebusa, najnowszego dziecka rodziny Film Spring Open. Rodzinna atmosfera, a jednocześnie profesjonalny, wybiegający w przyszłość program edukacyjny i dostęp do nowoczesnego zaplecza technologicznego zapewnionego przez najlepsze światowe marki stanowią o wyjątkowości tego wydarzenia w skali Europy.

 

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie fundacji: filmspringopen.eu/pl/zapisz-sie-plenery/
 
Zapisy do Grupy Scenariuszy wymagają dodatkowo przesłania treatmentu scenariusza filmu fabularnego (10-20 stron) na adres: biuro@filmspringopen.eu

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  21.06.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
36. Młodzi i Film: Teatroteka
Kameralne Lato ogłasza program konkursów filmowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll