PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
“Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako… pełnometrażowa animacja malarska. Znalazł się w Konkursie Głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy i budzi ogromne zainteresowanie – bilety na festiwalowe pokazy zostały błyskawicznie wykupione, w kilka minut po uruchomieniu systemu sprzedaży. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiadają Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Światowa premiera filmu odbędzie się w we wtorek, 13 czerwca. Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.
- Dzięki estetyce, która podejmuje ogromne wyzwanie wprawienia obrazów Van Gogha w ruch, film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Z radością ją zaprezentujemy – mówił Marcel Jean, dyrektor artystyczny festiwalu w Annecy.

"Twój Vincent" („Loving Vincent”), ten jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films. Pełna tajemnic biografia  Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego malarstwo. Forma artystyczna filmu różni się jednak od malarstwa. Obraz  zamyka pewną chwilę, zamraża ją w czasie. Film płynie, przenosi widza przez przestrzeń i czas. Dlatego przed kręceniem zdjęć i podczas nich, projektanci efektów malarskich spędzili rok nad opracowywaniem dzieł van Gogha i przekształcaniem ich na język filmu.W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. "Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.Van Gogh bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Wokół żadnego chyba innego artysty nie narosło więcej mitów i legend. Jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie interpretowanych wraz z upływającym czasem. Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: „Możemy się wypowiadać tylko przez nasze obrazy”. Twórcy filmu "Twój Vincent" pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha.

Proces powstawania filmu był niezwykle żmudny – od pierwszych rysów scenariusza do finalnej wersji dzieła upłynęły 4 lata. Oficjalny zwiastun został w zeszły piątek (9 czerwca) jednym z laureatów Golden Trailer Awards.Międzynarodowy Festiwal Animacji Filmowej w Annecy odbywa się w dniach 12-17 czerwca. "Twój Vincent" zostanie zaprezentowany na 6 pokazach. We wtorek (13 czerwca), przed uroczystą premierą filmu, odbędzie się dyskusja z twórcami filmu. Gospodarzem wydarzenia będzie Axel Rüger, dyrektor Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Rozmowę będzie można śledzić na fanpage'u muzeum .

"Twój Vincent" wejdzie do kin w Polsce 13 października 2017 roku.

Strona: LovingVincent.com
Facebook: Facebook.com/lovingvincentmovie
Twitter: Twitter.com/LovingVincent
Instagram: Instagram.com/lovingvincentmovie
Tumblr: LovingVincentMovie.tumblr.com


AK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  12.06.2017
Zobacz również
fot. Next Film
“BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny” rekomendowany do Europejskiej Nagrody Filmowej
36. Młodzi i Film: Samo kino, bez gadania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll