PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
70. MFF w Cannes to nie tylko pokazy filmowe, ale także spotkania koprodukcyjne, targi Marché du Film oraz możliwość nawiązania przez polskich twórców, producentów, dystrybutorów i agentów sprzedaży kontaktów z przedstawicielami międzynarodowej branży filmowej.

W Grand Hotelu w Cannes (na 9. piętrze) mieści się stoisko Polish Cinema Stand. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zaproszenie PISF i Polish Film Promotion mają okazję porozmawiać z polskimi twórcami filmowymi, producentami, agentami, dystrybutorami i dziennikarzami. Specjalne spotkania zorganizowali: New Europe Film Sales, Film Commisison Poland oraz Studio Munka SFP.


Spotkanie zorganizowane przez Film Commisison Poland w przestrzeni Polish Film Stand, fot. PISF


Polscy producenci biorą udział w branżowych spotkaniach koproducenckich. 20 maja producenci z Luksemburga oraz przedstawiciele Film Fund Luxemburg dyskutowali z producentami z Polski oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej o możliwościach współpracy. Kilka godzin później odbyło się podobne spotkanie z reprezentantami instytucji filmowych i producentami z Argentyny i Polski.

Przedstawiciele Polski Instytut Sztuki Filmowej i Film Fund Luxembourg oraz profesjonaliści z obu krajów, fot. Marzena Cieślik, PISF


W Pałacu Festiwalowym oraz na targach Marché du Film dostępny jest nowy numer Polish Film Magazine przygotowany przez Film Commission Poland i PISF. Numer poświęcony jest polskiej obecności na 70. MFF w Cannes. W środku znajdują się wywiady z Romanem Polańskim, którego film „Prawdziwa historia” jest pokazany w Cannes oraz artykuły o polskiej branży filmowej m.in. producentce Marii Blicharskiej czy reprezentującym New Europe Film Sales Janu Naszewskim.
Film Commisison Poland przygotowało również Production Guide Poland (przewodnik po polskim przemyśle filmowym) oraz Location Guide Poland (przewodnik po polskich lokacjach filmowych). 


Okładka magazynu "Variety" (22.05.2017)

W poniedziałkowym (22.05.2017) wydaniu "Variety" okładka poświęcona jest polskiemu kinu. W środku znajdziemy strony prezentujące filmy pokazywane na 70. MFF w Cannes, artykuł o polskich koprodukcjach filmowych, box office i polskich filmach prezentowanych na targach.


Podczas 70. MFF w Cannes odbyła się 14. edycja branżowych spotkań Producers Network. W programie tegorocznej edycji wzięli udział również polscy producenci wybrani przez PISF. Spotkanie Producers Network, fot. Agata Dąbrowska//bindupphoto.pl


Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i Litewskie Centrum Filmowe podpisały porozumienie na realizację wspólnych projektów filmowych.


Magdalena Sroka  (PISF) i Rolandas Kvietkauskas (LCF) , fot. Agata Dąbrowska//bindupphoto.pl


 

Marcin Radomski/Cannes
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Wiemy, kto zdobył Nagrodę Mętraka!
Znamy zwycięzców 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll