PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  18.05.2017
Film Ridleya Scotta zajął pierwsze miejsce w zestawieniu box office.
W 2012 roku premierę miało widowisko Ridleya Scotta, "Prometeusz". Film odnotował wówczas znakomite otwarcie na poziomie 171 tys. sprzedanych biletów. Produkcję w sumie przez cały okres dystrybucji obejrzało bardzo dobre 546 tys. widzów. Fani serii filmów o "Obcym" w dużej mierze wyszli jednak z kina rozczarowani, co mogło wpłynąć negatywnie na wyniki kolejnych prequelów. Pokazuje to rezultat otwarcia najnowszej premiery widowiska "Obcy: Przymierze". Produkcja przyciągnęłą na starcie 106 667 widzów. Zastanawia, ile winy za taki wynik ponosi pogoda, a ile niezbyt pochlebne recenzje.

Frekwencja łączna w kinach skurczyła się o 28 proc. Do kin zawitało 316 108 kinomanów. Taki wpływ na zmniejszenia zainteresowania propozycjami kinowymi bez wątpienia wiąże się z piękną, długo wyczekiwaną pogodą, która w ten weekend zapanowała nad krajem.

Zgodnie z przewidzeniami, spory spadek odnotował zeszłotygodniowy lider zestawienia, film "Strażnicy Galaktyki vol. 2" Jamesa Gunna. Produkcja z Chrisem Prattem zgubiła 61 proc. widowni i zainteresowała jeszcze 77 551 widzów. W sumie - ponad 371 tys. sprzedanych biletów.


Michael Rooker w filmie "Strażnicy Galaktyki vol. 2", fot. Disney.

Trzecie miejsce na podium zestawienia zajęła animacja "Dzieciak rządzi". Film już nie przyciąga tłumów (w weekend 34 775 widzów), ale w sumie zapracował na bardzo dobry wynik - blisko 775 tys. widzów.

Krok od milionowej widowni jest widowisko akcji "Szybcy i wściekli 8". Film F. Gary Graya obejrzało jeszcze 29 706 widzów, a w sumie 990 tys. Produkcja jest już najpopularniejszą częścią serii w Polsce.

Na szóstym miejscu wystartowała nowość, film sportowy Jana Kidawy-Błońskiego. "Gwiazdy" z Mateuszem Kościukiewiczem sprzedają się jednak bardzo słabo. Produkcję o Janie Banasiu w pierwszy weekend obejrzało jedynie 12 948 kinomanów.


Mateusz Kościukiewicz w filmie "Gwiazdy", fot. Kino Świat.

Słabo sprzedaje się również animacja "Dudi: Cała naprzód". Film obejrzało na 153 ekranach jedynie 7 727 osób.

Pozostałe nowości znalazły się poza czołową dziesiątką. Najlepiej spośród nich poradziła sobie niemiecko-francuska komedia "Martwe wody". Produkcję obejrzało 5 287 osób na 36 kopiach. Wynik ten uwzględnia jednak pokazy przedpremierowe. Natomiast rosyjski dramat "Uczeń" wybrało 1 795 kinomanów na 18 kopiach. Dramat Rafała Kapelińskiego "Butterfly Kisses" zainteresował 646 osób na 22 kopiach. Najrzadziej oglądaną premierą był irlandzki dramat "Piękny drań". Jego seanse wybrało 292 widzów na 8 kopiach.


Kadr z filmu "Martwe wody", fot. Gutek Film.

Premiery od najbliższego piątku: thriller "The Circle. Krąg"; dramat muzyczny "Song to Song"; komedia "Jutro będziemy szczęśliwi"; niemiecki dramat "24 tygodnie"; dokument religijny "Teraz i w godzinę śmierci".

Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  18.05.2017
Zobacz również
fot. Imperial - Cinepix
Wrocławska Komisja Filmowa przyznała dotacje
Warsztaty jednodniowe KIPA "Sprawna produkcja"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll