PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Impreza odbędzie się w dniach 25 - 28 maja 2017 roku.
Festiwal Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich MOJA MAŁA OJCZYZNA przechodzi metamorfozę i rozszerza swoją formułę!

Oficjalna nazwa festiwalu od jego czwartej edycji będzie brzmiała Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich MOJA MAŁA OJCZYZNA. Podczas tegorocznego festiwalu będzie można zobaczyć garść premierowych tytułów filmowych, które po raz pierwszy zostaną wyświetlone w dniach 26-28.05.17 r.

Festiwal rozpocznie się w piątek w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, a zakończy spotkaniem z Michałem Urbaniakiem w Ośrodku Kultury Filmowej „Iluzja” w niedzielę.

Od tegorocznej edycji na festiwalu Moja Mała Ojczyzna będzie można obejrzeć nie tylko filmy dokumentalne, ale i fabularne. Już w sobotę będziemy mogli zobaczyć „Wspomnienie lata” z Robertem Więckiewiczem i Urszulą Grabowską w obsadzie.

Zupełnie premierowo, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany film „Polska Wielkanoc” z Grażyną Szapołowską w roli głównej. Koprodukcja niemiecko-polska, która została ostatnimi laty zapomniana przez dystrybutorów, czy nadawców polskich stacji telewizyjnych zagości na wielkim ekranie. Grażyna Szapołowska opowie widzom jak powstawały zdjęcia do tego filmu, który został zrealizowany w 2010 roku między innymi w naszym mieście.

W niedzielę od samego rana będzie moc atrakcji dla najmłodszych i melomanów! Od 11.00 Festiwalowy Dzień Dziecka - gry, konkursy i zabawy dla dzieci, a od 13.00 giełda filmowo-muzyczna, podczas której będzie można zdobyć płyty DVD z wcześniejszych i tegorocznego festiwalu, filmy o Częstochowie, ale również mnóstwo filmów i płyt winylowych.

Premiery filmów jakie czekają nas w niedziele po południu, to „Częstochowa lata 50. XX wieku” oraz „Szczęście i dobrzy ludzie”. Wisienką na festiwalowym torcie będzie spotkanie z Michałem Urbaniakiem, który w rozmowie z Maciejem Grabałowskim będzie wspominał Krzysztofa Komedę. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Komeda, Komeda...” z 2012 roku.

W tle będą grały płyty winylowe Krzysztofa Komedy, a po spotkaniu, podczas giełdy filmowo-muzycznej, Michał Urbaniak będzie podpisywał swoje płyty, co będzie nie ladą gratką i wielką okazją dla wszystkich fanów jazzu do zdobycia pamiątkowego zdjęcia, czy autografu.

PZ
CFF
Ostatnia aktualizacja:  21.05.2017
Zobacz również
Gdyńska Szkoła Filmowa, czyli spotkanie z młodością
Ambasadorzy obejrzeli „Sztukę kochania”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll