PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Transatlantyk Festival zaprasza na pierwszą edycję Lodołamacza - branżowego wydarzenia, dzięki któremu uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na tematy związane z funkcjonowaniem rynku filmowego w Polsce i na świecie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 lipca 2017 roku, podczas 7. edycji Transatlantyk Festival.
 Lodołamacz co roku koncentrował się będzie na innym aspekcie funkcjonowania branży filmowej. W tym roku głównym tematem Lodołamacza będzie dystrybucja. Uczestnicy warsztatów, razem z ekspertami z Polski i z zagranicy, rozmawiać będą o tradycyjnych i nietradycyjnych metodach dystrybuowania filmów. Dowiedzą się, jak negocjować umowy z firmami dystrybucyjnymi, jak przewidzieć wynik w box office i dlaczego czasem mniejszy nakład na rozpowszechnianie filmu przełoży się na większy zysk dla producenta. Podczas warsztatów uczestnicy przyjrzą się też różnym formom dystrybucji od strony prawnej, będą mogli zorientować się, jak najlepiej bronić swoich interesów. Poznają także nowe rozwiązania oraz nowe kierunki w dystrybucji, wśród nich możliwości, jakie otwiera przed dystrybutorami rosnący w siłę rynek VOD. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wykorzystać rosnącą popularność polskiego kina na swoją korzyść.

Lodołamacz wyposaży uczestników zarówno w wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Organizowany przez festiwal Transatlantyk warsztat to także możliwość nawiązania nowych, branżowych kontaktów. Do uczestnictwa w nim organizatorzy zapraszają reżyserów i producentów, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia z produkcją i rozpowszechnianiem swoich filmów. Udział jest bezpłatny.

fot. Transatlantyk

Zadaniem Lodołamacza jest dostarczanie uczestnikom praktycznej wiedzy, z której będą mogli korzystać na co dzień w swoich działaniach. Chcemy, aby warsztat pomagał i wskazywał nowe możliwości pojawiające się w dystrybucji filmowej, ale także wprost mówił o potencjalnych zagrożeniach czyhających na rynku. Zależy nam na pomocy twórcom w świadomym poruszaniu się w branży filmowej - mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Transatlantyk Festival.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do piątku 2 czerwca - należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć tutaj
http://transatlantyk.org/news/lodolamacz-pierwsza-odslona-spotkan-dla-branzy?locale=pl

Wszelkich dodatkowych informacji na temat warsztatów udzieli koordynatorka projektu - Ola Salwa (ola@transatlantyk.org). Lodołamacz odbędzie się podczas 7. edycji Transatlantyk Festivalu w Łodzi, który potrwa od 14 do 21 lipca 2017.


WRÓB
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  13.05.2017
Zobacz również
fot. Transatlantyk Festival
Szaflarska | Wypominki. Już 15 maja w TR!
"Dziennik obserwatora" czyli Jacek Sroka w kadrze
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll