PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Luksemburgu trwają zdjęcia do międzynarodowego serialu „Clash of Futures – 18”. W roli Poli Negri wystąpi Michalina Olszańska, a Eleonorę Chałupiec zagra Małgorzata Zajączkowska. Polskim partnerem reprezentującym serial jest Wajda Studio.

 „Clash of Futures - 18 to fabularyzowany serial dokumentalny opowiadający o losach prawdziwych postaci z różnych krajów Europy na przestrzeni dwudziestolecia międzywojennego. Akcja rozpoczyna się w 1918 roku, a finałowa scena ma miejsce w sierpniu 1939” – mówi Zuzanna Król, dyrektor ds. produkcji w Wajda Studio.


Serial jest międzynarodową koprodukcją, w którą zaangażowanych jest 15 stacji telewizyjnych z całej Europy oraz USA m.in. ARTE, ORF, SWR, WDR, Netflix oraz Telewizja Polska S.A., jako jedyny polski nadawca serialu. Producentem wiodącym serialu jest niemiecka firma LOOKS Film GmBH.Reżyserią i scenariuszem „Clash of Futures - 18”  zajęli się Jan Peter i Frederic Goupil.


Michalina Olszańska w roli Poli Negri, fot. materiały prasowe


W serialu występują Małgorzata Zajączkowska i Michalina Olszańska. „Przeszliśmy długi proces castingu, za który odpowiadał Piotr Bartuszek. Finalnie Michalina Olszańska gra Polę Negri. Aktorka będzie obecna w największej ilości odcinków ze wszystkich bohaterów serii. Małgorzata Zajączkowska wciela się w rolę jej matki – Eleonory Chałupiec (Kiełczewskiej)” – dodaje Król. W pozostałej części obsady znajdują się aktorzy z prawie wszystkich krajów Europy. Ci znani, jak i dopiero debiutujący. Producentom zależało na wiarygodności postaci, dlatego zdecydowali się na casting aktorów w krajach pochodzenia danych postaci. W serialu występuje 120 aktorów z 6 państw oraz około 800 statystów.


Wajda Studio jest jedynym polskim filmowym partnerem reprezentującym serial w Polsce. Zuzanna Król przyznaje, że dzięki zabiegom Wajda Studio udało się pozyskać Program 1 Telewizji Polskiej jako nadawcę serialu. „Pomagamy również w zakresie przygotowania spójnej kampanii promocyjnej i wydarzeń towarzyszących serialowi, które będą działy się na przestrzeni całego 2018 roku w Polsce i Europie”– podsumowuje.


Reżyser i aktorzy na planie serialu, fot. Jan Peter/twitter.com


Zdjęcia realizowane są w Luksemburgu, Belgii oraz Niemczech. Łącznie potrwają 50 dni i zakończą się  pod koniec czerwca 2017r.


Premiera 8 odcinków (każdy po 52 minuty) „Clash of Futures - 18” zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku. Serial zobaczyć będzie można na antenie Programu 1 TVP S.A. , jak również na VOD oraz DVD. 

Marcin Radomski
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  11.05.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Świetne otwarcie drugiej odsłony "Strażników Galaktyki"
Polskie filmy na 14. Millennium Docs Against Gravity
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll