PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film Jamesa Gunna obejrzało trzykrotnie więcej widzów na starcie niż pierwszą część z 2014 roku.
W 2014 roku wielką sensację w kinach wywołało widowisko Marvela, "Strażnicy Galaktyki". Produkcję Jamesa Gunna obejrzało wówczas na polskich ekranach 64 tys. widzów w trakcie otwarcia, a 386 tys. w sumie. Dużo większe wrażenie robią liczby ze świata, gdzie blockbuster zarobił ponad 773 mln dolarów. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" z impetem wystartowały na polskich ekranach, mając już pewną markę na naszym rynku, gromadząc bardzo dobre 191 309 widzów na otwarciu. Wynik startu filmu z Chrisem Prattem stanowi jedno z lepszych rezultatów osiągniętych przez produkcje w bieżącym sezonie, a także jedno z najlepszych wyników osiągniętych ogólnie przez filmy sygnowane marką Marvela. Pod tym względem ustępuje tylko otwarciom, które wywalczyły: "Avengers: Czas Ultrona" (213,9 tys. widzów) i "Iron Man 3" (201,7 tys. widzów).

Filmy z otwarciem przekraczającym 100 tys. widzów w 2017 roku

1."Ciemniejsza strona Greya" - 500 757 widzów
2."Szybcy i wściekli 8" - 350 345 widzów
3. "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - 267 922 widzów
4. "Sing" - 255 410 widzów
5. "Piękna i Bestia" -230 800 widzów
6. "Dzieciak rządzi" - 207 021 widzów
7. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" - 191 309 widzów
8. "Po prostu przyjaźń" 179 332 widzów
9. "LEGO@ BATMAN: FILM" - 147 984 widzów
10. "Porady na zdrady" - 131 704 widzów
11. "Assassin's Creed" - 117 770 widzów
12. "Kong: Wyspa czaszki" - 114 636 widzów
13. "La La Land" - 102 435 widzów

Za sprawą dobrego otwarcia kontynuacji "Strażników Galaktyki" nieco poprawiła się łączna frekwencja w kinach. W sumie sprzedano przez weekend 437 554 biletów. W kolejnych tygodniach poziom frekwencji ma szansę być nawet wyższy, a to zapewne za sprawą premier takich tytułów, jak "Obcy: Przymierze", czy "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara".

Na drugiej pozycji bez zmian. Wciąż w kinach znakomicie radzi sobie animacja "Dzieciak rządzi". Produkcję obejrzało w weekend 74 690 kinomanów. W sumie, w ciągu trzech tygodni film zgromadził znakomitą widownię - ponad 710 tys. widzów.


Kadr z filmu "Dzieciak rządzi", fot. Imperial - Cinepix.

Oczko niżej znalazł się ubiegłotygodniowy lider. "Szybcy i wściekli 8" najszybciej ze wszystkich tytułów gubią widownię. Film F. Gary Graya osiągnął jednak swój cel. Produkcję obejrzało kolejnych 61 250 widzów, a od premiery na koncie ma już 925 tys. osób. Pewne jest, że osiągnie pułap milionowej widowni i zarazem stanie się najpopularniejszą częścią serii w naszym kraju.

Na czwartym miejscu zadebiutowała animacja, "Riko prawie bocian". Film obejrzało na starcie dość skromne 26 074 widzów, jednak z pokazami przedpremierowymi produkcja ma na koncie już ponad 53 tys. sprzedanych biletów.


Kadr z filmu "Riko prawie bocian", fot. Kino Świat.

Najniższy spadek zainteresowania spotkał horror "Uciekaj!". Było to do przewidzenia, po świetnych recenzjach tego filmu. Produkcja Jordana Peele'a przyciągnęła kolejnych 22 501 kinomanów. W sumie, po dwóch tygodniach dystrybucji - ponad 92 tys. widzów.

Na szóstym miejscu wystartowała polska premiera. Film Katarzyny Rosłaniec "Szatan kazał tańczyć" obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania skromne 12 436 widzów. Obraz wyświetlany był w sile 178 ekranów. 


Magdalena Berus w filmie "Szatan kazał tańczyć", fot. Kino Świat.

Trudno przeoczyć informację z dolnej tabeli zestawienia. Widowisko Disneya "Piękna i Bestia" przyciąga już co prawda bardzo skromną widownię (7 704 widzów), ale stała się rzecz, o której należy wspomnieć. Produkcja Billa Condona osiągnęła już ponad milion widzów łącznie. To dużo lepiej niż inne aktorskie widowisko sprzed roku - "Księga Dżungli" (525 tys. widzów).

Na ósmym miejscu znalazła się premierowa propozycja. Hiszpańsko-amerykański dramat Terry'ego George'a "Przyrzeczenie" zainteresowało na starcie skromne 6 202 kinomanów. Film z Oscarem Isaackiem wyświetlany był w sile 88 ekranów.


Christian Bale w filmie "Przyrzeczenie", fot. Monolith Films.

Poza czołową dziesiątką znalazły się takie premiery jak francuska komedia "U Pana Marsa bez zmian". Obejrzało ją 3 213 widzów na 26 kopiach. Dramat biograficzny "Pożegnanie z Europą" zainteresował 1 174 kinomanów na 23 ekranach. Film science - fiction "Numer 7" obejrzało 879 osób na 9 kopiach. Z kolei dramat "Mali mężczyźni" przyciągnął przed ekrany 349 widzów na 20 ekranach.

Premiery od najbliższego piątku: widowisko Ridleya Scotta "Obcy: Przymierze"; film sportowy Jana Kidawy-Błońskiego "Gwiazdy"; rosyjski dramat "Uczeń"; francusko-niemiecka komedia "Martwe wody"; irlandzki dramat "Piękny drań"; brytyjska produkcja "Butterfly Kisses"; animacja hiszpańsko-amerykańska "Dudi: Cała naprzód".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  11.05.2017
Zobacz również
fot. Disney
Majowe premiery Studia Munka
Małgorzata Zajączkowska i Michalina Olszańska w serialu o XX-leciu międzywojennym
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll