PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„We własnej osobie” Arka Biedrzyckiego oraz Bartłomiej Konarskiego otrzymało Nagrodę Specjalną Canal+ w konkursie scenariuszowym Script Pro 2017. Druga nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej trafiła do Jakuba Stożka za tekst „Próba matki”, z kolei Mika Dunin i Kinga Dębska – autorki scenariusza „Zabawa, zabawa”- otrzymały trzecią nagrodę PISF. Laureatów ogłoszono 3 maja w Krakowie podczas NETIA Off Camera.
- Podsumowując tegoroczną edycję konkursu należy zaznaczyć wysoki poziom finałowych prac, co spowodowało gorącą dyskusję nad wyborem nagrodzonych tekstów – ocenia Script Pro 2017 przewodnicząca jury Anna Waśniewska-Gill. Wraz z nią laureatów wybrali Kinga Gałuszka, Krzysztof Rak oraz Maciej Sobieszczański. - Pozytywnie zaskoczyły bardzo intrygujące i rzadkie do tej pory prace futurystyczne, odbijające, jak w krzywym zwierciadle, lęki dotyczące zaniku głębszych więzi międzyludzkich, zgłębiające terror szczęśliwości i idealnego życia, czy komentujące zatracanie się w dążeniu do fizycznego piękna - dodaje przewodnicząca jury.

Tegoroczni zwycięzcy - Arek Biedrzycki i Bartłomiej Konarski - otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych ufundowaną już po raz drugi przez Canal+ . - To co od dawna nam się wydawało fajne i filmowe okazało się być pozytywnie zweryfikowane przez rzeczywistość, co bardzo nas cieszy – mówili tuż po ogłoszeniu wyników Biedrzycki i Konarski. Scenariusz ich autorstwa „We własnej osobie” to inspirowana faktami historia niezwykłej kariery szpiegowskiej młodego nauczyciela. Akcja filmu rozgrywa się w latach 1973-1983. Zmanipulowany przez służby wywiadowcze Marek - zdolny germanista, wykorzystuje tożsamość Jana - prostego robotnika i wyjeżdża do RFN, by tam odnaleźć jego prawdziwą matkę - wysiedloną z Polski Niemkę, żonę oficera Wermachtu. Poruszająca opowieść o dwojgu ludzi żyjących jednym życiem i o systemie bezwstydnie sięgającym po wszystko, co przynależne jednostce - w tym jej tożsamość.

Decyzją jury Jakub Stożek wygrał drugą nagrodę PISF w wysokości 12 tysięcy złotych. Z kolei Mika Dunin i Kinga Dębska otrzymały trzecią nagrodę PISF, czyli 8 tysięcy złotych.

Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 190 scenariuszy. Spośród nich komisja selekcyjna wyłoniła te, które trafiły do jury. Do ścisłego finału trafiło dziesięć tekstów. Wszyscy finaliści otrzymali stypendia ufundowane przez PISF, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje projekty pod okiem profesjonalistów w Szkole Wajdy.

Konkurs Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerami konkursu Script Pro są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz CANAL + .


AK
Script Pro 2017
Ostatnia aktualizacja:  4.05.2017
Zobacz również
fot. Script Pro 2017
"Cipka" wygrywa w Niemczech
Grażyna Torbicka o jubileuszu SF Tor
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll