PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster zaprasza do udziału w Szkole Teledysków. Po raz siódmy młodzi filmowcy wszystkich specjalizacji będą mieli okazję wziąć udział w intensywnych warsztatach prowadzonych przez najlepszych twórców polskich teledysków.
W tajniki sztuki tworzenia pasjonujących wideoklipów wprowadzą uczestników: Agnieszka Gomułka, Roman Przylipiak i Maciej Michalski – scenarzyści, reżyserzy, wielokrotnie nagradzani twórcy teledysków, reklam i filmów. Wykłady autorskie poprowadzą w tym roku, m.in: Yach Paszkiewicz, Jarosław Szoda i Konrad Aksinowicz. Zajęcia poświęcone pracy nad scenariuszem poprowadzi Agnieszka Kruk ze StoryLab.pro, a o produkcji teledysków opowie Alicja Jagodzińska. "Szkoła teledysków to okazja do sprawdzenia się w pracy na prawdziwym planie filmowym. Uczestnicy łącząc swoje umiejętności potrafią osiągnąć niesamowite efekty" - mówi Wojtek Augustyniak  koordynator projektu.


Kadr z teledysku zrealizowanego podczas warsztatów, fot. materiały prasowe

Podczas warsztatów  uczestnicy stworzą trzy ekipy filmowe. Zadaniem każdej z nich będzie przygotowanie scenariusza, planu filmowego, realizacja zdjęć i zmontowanie teledysku do jednego z trzech utworów. Każda z grup otrzyma do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy oraz budżet na produkcję. Nad pracą każdej z ekip czuwać będzie opiekun artystyczny.

Do tej pory w ramach Szkoły Teledysków powstało kilkanaście wideoklipów dla uznanych i popularnych artystów z różnych stron sceny muzycznej - od hiphopu po pop.  Szkołę Teledysków odwiedzili m.in: Bovska, Vienio, Marika, Pablopavo, Bednarek, Emil Blef, Brodka, Ńemy, Monika Urlik, Nosowska, Mika Urbaniak, Lao Che. Teledyski, które powstają w ramach warsztatów osiągają wysoki poziom artystyczny, czego dowodem jest 6 nominacji do nagród na Yach Film Festival - największe święto polskiego wideoklipu. Dotychczasowe efekty pracy uczestników projektu można obejrzeć na kanale Youtube fundacji Plaster.

 

Kadr z teledysku zrealizowanego podczas warsztatów, fot. materiały prasowe


Do udziału w projekcie zapraszamy: reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów, montażystów, scenografów, aktorów/aktorki, make-up’istki i wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z realizacją wideoklipów/filmów/reklam. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 kwietnia, do godz. 23.59.  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://goo.gl/forms/ped8b1sscxiznesS2MR
Fundacja Przestrzeń Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  11.04.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Koniec widzenia” w konkursie w Cannes
[wideo] "Boski plan": W Polsce powstaje "kino środka"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll