PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najlepsze etiudy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi w Kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej w Warszawie. W dniach 7-8 kwietnia odbędzie się 15. Festiwal „Łodzią po Wiśle“.
„Chcemy pokazać Ci to, co najlepsze. Etiudy fabularne, dokumentalne, animacje, filmy operatorskie, które powstają w Szkole Filmowej w Łodzi. I radość i stres – bo dla wielu z nas to pierwsze projekcje naszych filmów na wielkim ekranie. Poznamy Was – pierwszych Widzów naszych filmów. Odbierzemy też pierwsze nagrody - najlepsze filmy konkursu wyłoni profesjonalne jury - przyzna Grand Prix oraz nagrody w czterech kategoriach: najlepsza etiuda fabularna, dokumentalna, animowana oraz za najlepsze zdjęcia/etiudę operatorską. Na Festiwalu będą dziennikarze, filmowcy, wielbiciele Kina. Co roku na „Łodzią po Wiśle” są po prostu WSZYSCY!”

W tym roku filmy studentów Szkoły oceni Jury w składzie: Adam Guziński (reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta; reżyser filmów „Chłopiec na galopującym koniu” i "Wspomnienie lata"), Adam Palenta (autor zdjęć filmowych, członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC); autor zdjęć do filmów Kuby Czekaja „Baby Bump” i „Królewicz Olch), Jakub Tarkowski (reżyser, animator i rysownik; zadebiutował pełnometrażowym filmem „Jeż Jerzy”, pracował dla Moving Pictures Company przygotowując projekty do „Harry’ego Pottera IV” oraz jako animator efektów specjalnych do filmu „Królestwo Niebieskie” Ridleya Scotta). Filmem Otwarcia  Festiwalu będzie "Wspomnienie lata" Adama Guzińskiego – projekcja odbędzie się z udziałem twórców. W programie również pokaz wspólnego projektu studentów reżyserii powstałego pod opieką Jana Jakuba Kolskiego – „Kamienne chleby”.

„Premierowe, kinowe pokazy filmów Szkoły Filmowej w Łodzi to istotne wydarzenie dla naszych studentów. Ich twórcy doświadczają bardzo ważnego elementu w procesie tworzenia filmów, jakim jest konfrontacja z widzem i mimo obaw przed krytyką są szczęśliwi, że mogą pokazać je w kinie. To także promocja i początek festiwalowego życia dla wielu z nich i pierwsze nagrody. "Łodzią po Wiśle" co roku potwierdza, że Szkoła Filmowa w Łodzi nieustannie elektryzuje!” - mówi Krzysztof Brzezowski, Szef Festiwalu.

Od początku (pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2003 r.) założeniem „Łodzią po Wiśle“ była promocja studentów Szkoły, konfrontacja ich twórczości z szeroką publicznością oraz środowiskiem filmowym, poprzez stworzenie forum do rozmowy o kondycji i przyszłości polskiego kina. Ten zamiar z roku na rok coraz lepiej udaje się realizować. Festiwal ma już swoją wierną publiczność i z każdą kolejną edycją wzrasta liczba widzów chcących oglądać najnowsze dokonania artystyczne studentów ze Szkoły Filmowej w Łodzi, a dyskusje po projekcjach są gorące i inspirujące.

Szczegóły na www.lodziapowisle.pl
MR
Łodzią po Wiśle
Ostatnia aktualizacja:  3.04.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
85. urodziny Jerzego Gruzy
Projekcje pod kolejowym nadzorem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll