PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  23.03.2017
Film Billa Condona podbił światowe rynki, w tym polski.
Disney z kolejnym wielkim przebojem. Aktorska ekranizacja "Pięknej i Bestii" w ubiegły weekend pojawiła się na najbardziej znaczących rynkach filmowych świata. Film z Emmą Watson zarobił w pierwszy weekend globalnie 428 mln dolarów, co już na tę chwilę czyni go drugim największym przebojem roku - kwestia paru dni, nim pod tym względem wyprzedzi widowisko "Logan: Wolverine". Produkcja Billa Condona wystartowała z powodzeniem również w polskich kinach. Film obejrzało w weekend otwarcia 230 800 widzów. Produkcja ma wielkie szanse na zgromadzenie łącznie milionowej widowni.


Kadr z filmu "Piękna i Bestia", fot. Disney.

W związku z pojawieniem się dużej premiery, na drugą pozycję spadł film Jordana Vogta-Robertsa "Kong: Wyspa czaszki". Widowisko z Tomem Hiddlestonem po spadku 45 proc. obejrzało w drugi  weekend wyświetlania 63 288 widzów. W sumie, po dziesięciu dniach dystrybucji, produkcja zanotowała sprzedaż ponad 235 tys. biletów.


Tom Hiddleston w filmie "Kong: Wyspa Czaszki", fot. Warner Bros.

Na trzecie miejsce, po dość poważnym, 53 proc. spadku oglądalności, znalazła się komedia Ryszarda Zatorskiego "Porady na zdrady". Film z Magdaleną Lamparską obejrzało kolejnych 46 882 widzów. Po czterech tygodniach dystrybucji, znakomity rezultat, 637 tys. widzów.

Na czwartym miejscu kolejna premiera. Jest nią polsko-czesko-słowacka komedia romantyczna "Wszystko albo nic" Marty Ferencowej. Film, w którego obsadzie znajdują się między innymi Michał Żebrowski i Paweł Deląg przyciągnął w weekend otwarcia 45 553 widzów. Uwzględniając pokazy przedpremierowe - 53 tys. sprzedanych biletów.


Michał Żebrowski w filmie "Wszystko albo nic", fot. Kino Świat.

Wciąż wysoko w czołówce zestawienia znajduje się film "Logan: Wolverine" Jamesa Mangolda. Produkcja zainteresowała kolejnych 43 946 kinomanów. W sumie - 344 tys. widzów. Żadna z poprzednich odsłon przygód Wolverine'a nie cieszyła się taką popularnością.

Minimalny spadek oglądalności odnotował religijny dramat "Chata". Film Stuarta Hazeldine'a obejrzało jeszcze 36 368 osób. Po dziesięciu dniach wyświetlania - ponad 106 tys. osób.

W czołówce znalazło się jeszcze miejsce dla jednej premiery. Jest nią dramat "Gold" Stephena Gaghana. Obraz z Matthew McConaugheyem przyciągnął w pierwszy weekend dystrybucji 24 980 widzów.


Matthew McConaughey w filmie "Gold", fot. Monolith Films.

W kinach wciąż dobra frekwencja. Łącznie przed ekranami zasiadło 691 045 widzów. Pierwszy kwartał dobiega powoli końca i wiele wskazuje na to, że będzie on rekordowy, lepszy od ubiegłorocznego, kiedy w kinach sprzedano ponad 15 mln biletów. O tym, czy tak się stanie dowiemy się niebawem.

Poza czołową dziesiątką znalazły się następujące premiery: szwedzki dramat "Stado" - zainteresował 2 691 widzów na 13 kopiach; thriller z Kristen Stewart "Personal Shopper" przyciągnął skromne 1 411 widzów na 40 ekranach; dramat Michała Węgrzyna "Wściekłość" obejrzało jedynie 604 widzów na 30 kopiach; azjatyckie widowisko "Wrota Bohaterów" przyciągnęło 132 widzów na 20 kopiach.


Kristen Stewart w filmie "Personal Shopper", fot. Aurora Films.

Premiery od najbliższego piątku: film science - fiction "Life"; kryminał "Amok"; superprodukcja "Power Rangers"; dramat biograficzny "Azyl"; horror "Baba Jaga"; dramat "Ostatnie dni miasta"; thriller belgijsko-francuski "Cienie"; film familijny "Sonia"; animacja "Zając Max ratuje Wielkanoc".

Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2017
Zobacz również
fot. Disney
Wojciech Staroń: „Świt” to wizualna symfonia
Piotr Kamler. Ruch utajony. Wystawa w Galerii Kordegarda
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll