PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Część programu 7. edycji Transatlantyk Festival będzie poświęcona Sile Kobiety (The Power of Woman). Organizatorzy pokażą filmy wybitnych reżyserek polskiego i światowego kina, obrazy poruszające problemy kobiet XXI wieku, z kobietami i o kobietach porozmawiamy także na spotkaniach i panelach dyskusyjnych - a wszystko to w dniach 14 - 21 lipca w Łodzi.
- W tym roku na Transatlantyku oglądamy kobiety, rozmawiamy o kobietach i przedstawiamy świat z ich perspektywy. Choć właściwie powinnam powiedzieć: z ich perspektyw - bo nie ma czegoś takiego jak jedna kobieca perspektywa. „Siła kobiety” ma wiele twarzy, o których będziemy Państwu opowiadać w lipcu na festiwalu. Zapraszamy, oczywiście, nie tylko kobiety - mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu.

Transatlantyk to festiwal, który opowiada o współczesnym świecie przez pryzmat filmu i muzyki, tym samym nie pozostając obojętnym na silny głos kobiet w debacie publicznej. Program tegorocznej edycji będzie wyrażał emocje współczesnych kobiet z całego świata, ich lęki, obawy, ale i nadzieję. Organizatorzy pokażą, jak ważną rolę pełnią one w dzisiejszej rzeczywistości, opowiedzą zarówno o kobietach znanych, jak i bohaterkach dnia codziennego, prezentując je w znakomitych filmach fabularnych i dokumentalnych. Motyw siły kobiety będzie obecny także w sekcji muzycznej. Zostaną mu poświęcone również spotkania i panele dyskusyjne.

We współpracy z Letnim Festiwalem Filmowym Polówka, Transatlantyk przygotuje sekcję kina plenerowego - Girl Power. Zaprezentowane filmy będą pośrednio i bezpośrednio dotykały tematu kobiecości. Nowością tegorocznego programu będzie prezentacja twórczości polskiej reżyserki. Festiwal pokaże filmy Barbary Sass-Zdort, autorki, która na ekranie stworzyła niezwykle przejmujące i wyjątkowe portrety kobiet. Nigdy nie dała się zamknąć w szufladce kino kobiece i przekonywała, że płeć w zawodzie reżysera nie ma znaczenia.

- Świat na zakręcie, świat w kryzysie słucha uważnie głosu kobiet. Można się z nimi nie zgadzać, ale nie można ich ignorować. Kiedy ciężko pracują, kiedy są kustoszami najważniejszych wartości, kiedy dbają o piękno chwili, która dzięki nim staje się niezapomniana. Chcemy złożyć hołd sile kobiety. “The Power of Woman” - zaprasza Jan A.P. Kaczmarek.AK
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2017
Zobacz również
fot. Transatlantyk
Nowości podczas Off Camera Pro Industry
Polskie akcenty na LET’S CEE Film Festival 2017
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll