PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dziesięć tytułów w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych walczy o Nagrodę Kulczyk Foundation. Do kogo trafi 300 000 PLN, przekonamy się już 6 maja podczas finału 10.Netia Off Camera.
"Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat siedemdziesiątych. Głównym bohaterem jest młody milicjant (Mirosław Haniszewski), który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet. Szybko wpada na ślad Wiesława Kalickiego (Arkadiusz Jakubik) — prostego Ślązaka, na którego donosi żona (Agata Kulesza). Film nagrodzono gdyńskimi Srebrnymi Lwami.


Kadr z filmu "Plac zabaw", fot. materiały prasowe

Jakie są przyczyny dziecięcej psychopatii? Czy w ogóle potrafimy znaleźć odpowiedź na to pytanie? Z tymi  dylematami w debiutanckim „Placu zabaw” zmierzył się Bartosz M. Kowalski. Scenariusz zrodził się z z przerażenia i niezrozumienia, skąd bierze się zło. Film inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami. W San Sebastian, gdzie "Plac zabaw" miał swoją światową premierę, nazwano go „horrorem społecznym”.

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych ponownie pojawia się Katarzyna Rosłaniec, której „Bejbi Blues” zdobyło główną nagrodę w 2013 roku. Pokazywany w Krakowie premierowo "Szatan kazał tańczyć" to opowieść o młodej nihilistycznej pisarce, która żyje intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji - jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję "Lolity", która stała się międzynarodowym sukcesem. Jej życie wypełnia jednak pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny (Magdalena Berus) , żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…


Kadr z filmu "Zjednoczone stany miłości", fot. materiały prasowe

Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic. Bohaterki filmu  „Zjednoczone stany miłości” łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Co z niego wynika?  Film Tomasza Wasilewskiego nagrodzono już Srebrnym Lwem podczas Berlinale.

"Wspomnienie lata" to powrót Adama Guzińskiego po dekadzie milczenia. Akcja rozgrywa się pod koniec lat 70. w małym prowincjonalnym miasteczku. Okazuje się, że jest to najważniejsze lato w życiu nastoletniego bohatera. Co wynika z  doświadczeń pierwszej miłości, przyjaźni, dylematów i poczucia straty? Na ekranie debiutujący Max Jastrzębski w towarzystwie Urszuli Grabowskiej i Roberta Więckiewicza.

Więcej informacji o programie 10.Netia Off Camera można znaleźć na www.offcamera.pl. Do zobaczenia w Krakowie od 28 kwietnia do 7 maja.

MR
Netia Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  17.03.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Pięć razy debiut – marcowa premiera Studia Munka
"Wołyń", "Ostatnia rodzina" czy "Jestem mordercą"?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll