PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wielokrotnie nagradzane i wyróżniane podczas festiwali w kraju i za granicą filmy dokumentalne Moniki Pawluczuk będzie można obejrzeć 18 marca w Domu Sztuki w Warszawie. Pokazane zostaną "Modelki", "Kiedy będę ptakiem" i "Koniec świata".
Dokument "Modelki" opowiada historię kobiet poruszających się na wózkach inwalidzkich, które przyjeżdżają do Warszawy, aby wziąć udział w pokazie mody. Film pokazuje, jak architektura obiektów użyteczności publicznej w XXI w. w dużych miastach centrum Europy sprawdza się w zestawieniu z przeciętnym wózkiem inwalidzkim i proponuje rozwiązania architektoniczne, które mogłyby ułatwić życie osobom niepełnosprawnym.

Kadr z filmu "Kiedy będę ptakiem", fot. materiały prasowe


Akcja filmu "Kiedy będę ptakiem" dzieje się w tajskiej wsi tuż przy granicy z Birmą. MuLa należy do plemienia Kajan, a jej szyję zdobią charakterystyczne złote obręcze. Jej życie nie było łatwe, musiała opuścić rodzinną Birmę i szukać schronienia w Tajlandii, podczas gdy za granicą została jej jedyna córka. MuLa zarabia sprzedając turystom pamiątki, jednak sytuacja finansowa rodziny jest bardzo ciężka. Dokument Moniki Pawluczuk jest zapisem zmagań kobiety z deprymującym losem – i nieugaszonej tęsknoty za lepszym życiem.

Kadr z filmu "Koniec świata", fot. Wajda School 

"Koniec świata“
to kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc, podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają - często niepotrzebnie - pogotowie, jeszcze inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nich z osobna. Opowiadają o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych, wręcz zabawnych. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.
  
Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką. Wieczór filmowy z Moniką Pawluczuk w Kinie Dokumentu  w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14 (metro Ursynów) w sobotę 18 marca o godz. 18:00.
MR
Studio Filmowe Kalejdoskop
Ostatnia aktualizacja:  6.03.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
"Więzi", "Komunia" i "21 x Nowy Jork" nagrodzone na ZagrebDox
Co się wydarzy na festiwalu Script Fiesta?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll