PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Intensywnie i niebezpiecznie, coraz głębiej w mrok, w siebie. Bo szukają potworów – i tych swoich i LOVECRAFTA. Konfrontacja z nimi jest konieczna – czas i miejsce: Teatr Studyjny, 18 marca. Trwają próby do spektaklu dyplomowego studentów aktorstwa Szkoły Filmowej w Łodzi. Spektakl na podstawie tekstu Roberta Bolesto reżyseruje Łukasz Kos.
Potworów szukali w Warszawie i w Krakowie. A teraz w Łodzi. Mapą im tekst Roberta Bolesto. Przewodnikiem: Łukasz Kos. Zakamarki warszawskiej Pragi, zatęchłe krakowskie kamienice na Zwierzynieckiej, czy grobowce Wawelu. Wyruszyli by zrozumieć obsesje oraz poczuć klimat i energię miejsc, w których mógł bywać współczesny polski LOVECRAFT. Wszystko po to, aby przerazić widzów Teatru Studyjnego w Łodzi. Tam już 18 marca – premiera!

W spektaklu zobaczymy studentów Wydziału Aktorskiego: Aleksandrę Przesław, Karolinę Sawkę, Agatę Turkot, Dominika Ochocińskiego, Sergiusza Olejnika i Michała Stycznia. Współpraca reżyserska, scenograficzna i kostiumy: Joanna Niemirska. Operator kamery podczas spektaklu: Kamil Walesiak. Wspierają ich także: Agnieszka Hodowana (charakteryzacja), Dominik Strycharski (muzyka), a nad całością czuwa Wojciech Rodak (asystent reżysera). Tekst Roberta Bolesto odnosi się do postaci Howarda Phillipsa Lovecrafta, amerykańskiego pisarza z przełomu XIX i XX wieku, znakomitego autora i pioniera powieści grozy i fantasy, twórcy tzw. mitologii Cthulhu.

Dla Łukasza Kosa jest to powrót do Teatru Studyjnego, właśnie tutaj w 2006 roku powstał znakomity „Paw królowej” w jego reżyserii. Spektakle w reżyserii Łukasza Kosa, absolwenta AT w Warszawie (wiedza o teatrze) i PWST w Krakowie (reżyseria dramatu) widzieli też widzowie m.in. Teatru Nowego w Łodzi („Beztlenowce” Ingmara Villqista czy „Kurka wodna” Stanisława Ignacego Witkiewicza), Teatru Polskiego we Wrocławiu („Od dziś będziemy dobrzy” Pawła Sali), Teatru Rozmaitości w Warszawie („Sny” Iwana Wyrypajewa) czy Teatru Narodowego w Warszawie („Koronacja” Marka Modzelewskiego). Tym razem Łukasz Kos bierze na warsztat niezwykły tekst Roberta Bolesto, autora sztuk teatralnych oraz scenariuszy – m.in. do filmów „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej czy „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, za który otrzymał nominację do nagrody Orzeł w kategorii najlepszy scenariusz.

Uwaga! Spektakl będzie polską prapremierą teatralną poświęconą postaci Howarda Phillipsa Lovecrafta. Spektakle premierowe – 18 i 19 marca (wstęp tylko na zaproszenia), na kolejne – 20, 21 i 22 można już rezerwować bilety (42 63 64 166, biletyst@filmschool.lodz.pl, pełen repertuar na www.teatrstudyjny.lodz.pl)



AK
Szkoła Filmowa w Łodzi
Ostatnia aktualizacja:  2.03.2017
Zobacz również
fot. Szkoła Filmowa w Łodzi
Bydgoska Tożsamość Filmowa – stypendia scenariuszowe 2017
Michał Englert: Z dala od sztampy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll