PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Fundacja Przestrzeń Filmowa i kino Muranów serdecznie zapraszają na pierwszą warszawską edycję Polish Cinema for Beginners – Warszawa – cykl spotkań z najciekawszymi dziełami polskiego kina skierowany do obcokrajowców zamieszkujących stolicę: studentów, pracowników firm.
W marcu i kwietniu 2017 roku – pod hasłem Polish Cities – organizatorzy przybliżą krajobrazy, historię i specyfikę polskich miast. Filmową podróż rozpoczniemy od współczesnej Warszawy, którą sportretował Jerzy Skolimowski w intrygujących „11 minutach”. Polskie kino rzadko zagląda do Lublina – nadrobimy to we wzruszającym "Carte Blanche" Jacka Lusińskiego z Andrzejem Chyrą w roli głównej, by zaraz potem pokazać Wrocław lat 50. w „Pętli” – klasyku szkoły polskiej w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Organizatorzy zaprezentują również jeden z najgłośniejszych (i najdroższych) filmów ostatnich lat – opiewająca historię i piękno Poznania „Hiszpanka” Łukasza Barczyka. Wiosenny sezon zostanie zamknięty wybitnym dziełem zmarłego w zeszłym roku giganta polskiego kina – Andrzeja Wajdy. Okrzyknięta najwybitniejszym polskim filmem wszech czasów "Ziemia obiecana", przybliży przemysłowe tradycje Łodzi.

Całość odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Warszawy – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polską kulturę, obyczajowość, historię. Pomogą w tym wyjątkowi goście: twórcy filmowi i filmoznawcy, którzy staną się przewodnikami po zakątkach polskich miast i urokach polskiego kina. Projekcje poprzedzone zostaną prelekcją z ekspertami wprowadzającą w tematykę i kontekst społeczno-historyczny prezentowanego dzieła oraz zakończone dyskusją z widownią i znamienitym gościem.

Pomysłodawcą i programerem wydarzenia jest Adam Kruk – krytyk filmowy, filmoznawca i animator kultury. Projekt realizowany jest – z powodzeniem od kilku lat – we Wrocławiu z inicjatywy Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Polish Cinema for Beginners otrzymał prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja filmowa” w 2016 roku. Kolejna edycja PCFB Warszawa zawita do kina jeszcze na jesieni 2017 roku.

www.kinomuranow.pl
www.facebook.com/PolishCinemaforBeginnersWarszawa


AK
Fundacja Przestrzeń Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  23.02.2017
Zobacz również
"Zadebiutuj!". Produkcja i dystrybucja młodego kina (cz. II)
Nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2016
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll