PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Masz pomysł na film? Piszesz scenariusze, reżyserujesz, jesteś kierownikiem produkcji, montażystą? Chcesz zrealizować film w międzynarodowej ekipie i obejrzeć swoje dzieło w kinie? Zapraszamy do Czułych Metropolii.
W marcu, 36 filmowców z Polski i Węgier, weźmie udział w warsztatach, które odbędą się w Budapeszcie. W trakcie kilku dni, uczestnicy podzieleni na filmowe ekipy zrealizują krótkie dzieła, na podstawie najlepszych scenariuszy wybranych przez jury. Pokaz etiud odbędzie się podczas 23. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie. Czułe Metropolie (Tender Metropolis), to druga edycja konkursu i warsztatów filmowych, których tematem przewodnim jest MIASTO.


Dlaczego warto się zgłosić?

Uczestnicy projektu, biorą udział w tworzeniu filmów, pod okiem fantastycznych fachowców. Mają wpływ na kształt filmu od samego początku, aż do finalnego rezultatu i pokazu w kinie. To niezapomniana przygoda, możliwość poznania wspaniałych filmowców i przede wszystkim okazja do zdobycia cennego doświadczenia.


Projekt podzielony jest na dwa etapy:

I.    Konkurs scenariuszowy

Pierwszy etap projektu skierowany jest dla scenarzystów. Motywem przewodnim konkursu jest hasło “MY NEW LIFE”. Organizatorzy czekają na scenariusze 10 minutowych filmów, które opowiedzą ciekawą historię, usytuowaną w mieście. Jury wybierze trzy zwycięskie projekty, skierowane do realizacji, podczas drugiego etapu projektu. Laureaci zostaną uhonorowani nagrodami finansowymi w wysokości 250 euro.


Jakich scenariuszy szukają?

- Najchętniej takich, które zostały napisane w odpowiedzi na ten konkurs (nie: wygrzebanych z zerojedynkowych szuflad). Czekam na teksty fajne, proste, zaskakujące i POZYTYWNE! Takie, które ekipy z przyjemnością nakręcą i takie, które publiczność z przyjemnością obejrzy - mówi Agnieszka Kruk ze Story.Lab.pro, przewodnicząca jury konkursu scenariuszowego.

Prace należy przysyłać do 1 marca 2017 roku. 

Zanim prześlesz scenariusz, przeczytaj uważnie REGULAMIN.
Dołącz też do wydarzenia na FB.

 
II.    Nabór uczestników warsztatów w Budapeszcie

Drugi etap projektu przeznaczony jest dla niezależnych i początkujących filmowców, którzy w kilkunastoosobowych grupach będą pracować nad realizacją, produkcją i postprodukcją filmów na podstawie trzech najlepszych scenariuszy. Im większe doświadczenie grupy, tym lepszy projekt – dlatego na warsztaty, mogą zgłaszać się wszyscy: od reżyserów, operatorów i montażystów po scenografów, kostiumografów, a nawet charakteryzatorów. Warsztaty odbędą się w Budapeszcie od 14 marca do 19 marca. W trakcie wyjazdu filmowe ekipy stworzą krótkometrażowe filmy. Nad ich realizacją czuwać będą doświadczeni opiekunowie artystyczni m.in. Roman Przylipiak, Maciej Michalski i Sebastian Buttny.

Aplikacje dla członków ekip filmowych będą przyjmowane do 24 lutego. Jeśli chcesz dołączyć do filmowej ekipy, WYPEŁNIJ i prześlij formularz.

Do udziału w warsztatach zapraszamy: reżyserów, kierowników produkcji, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, montażystów oraz wszystkich, którzy kochają kręcić filmy, chcieliby poszerzać swoją wiedzę oraz zdobywać doświadczenie w międzynarodowym środowisku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Szczegółowe informacje o projekcie: 
www.tendermetropolis.com
www.facebook.com/TenderMetropolis
AK
Czułe Metropolie: Warszawa - Budapeszt
Ostatnia aktualizacja:  22.02.2017
Zobacz również
Kreatywna Europa: Spotkanie dla producentów audiowizualnych
Witold Giersz i Daniel Szczechura ze Smokami Smoków
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll