PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Po raz dziesiąty województwo śląskie wesprze produkcje filmowe realizowane w regionie, bądź związane z nim tematycznie. Nabór wniosków o dofinansowanie z ŚFF wystartował wraz z początkiem miesiąca i potrwa do 20 lutego.
Śląski Fundusz Filmowy to jeden z najstarszych funduszy filmowych w kraju. Tegoroczna edycja konkursu będzie już dziesiątą z kolei. W poprzednich latach dzięki ŚFF województwo śląskie dofinansowało szereg filmów, w tym m.in. „Szczęście świata” w reż. Michała Rosy, „Jestem Mordercą” w reż. Macieja Pieprzycy, „Dolina Bogów” w  reż. Lecha Majewskiego, „Demon” w reż. Marcina Wrony, „Kongres” w reż. Ari Folmana, „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy czy „Jesteś Bogiem” w reż. Leszka Dawida.

W tym roku budżet Śląskiego Funduszu Filmowego wynosi 536 778,84 zł brutto. O środki finansowe mogą ubiegać się wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, które zamierzają zrealizować produkcję powiązaną z województwem śląskim poprzez miejsce realizacji albo temat. Wyniki poznamy w maju 2017 roku.

Od dwóch lat w regulaminie ŚFF znajduje się zapis umożliwiający producentom, których projekty otrzymały wsparcie ŚFF mniejsze od wnioskowanego, staranie się o tzw. „zwyżkę”, będącą różnicą w kwotach wnioskowanej i otrzymanej. To ułatwienie ma na celu zamknięcie i sfinalizowanie produkcji filmowych będących w zaawansowanym stanie realizacji. ŚFF dysponuje również promesą, czyli przyrzeczeniem partycypowania w kosztach filmu do wysokości zaproponowanego wkładu koprodukcyjnego, jeśli wskazany do dofinansowania producent nie będzie w stanie podpisać umowy w określonym przez regulamin ŚFF terminie. Co ważne, wymagany jest 5% finansowy wkład własny producenta aplikującego po środki ŚFF.

Do poprzedniej, dziewiątej edycji konkursu zgłoszono 24 projekty. Pięciu producentów zostało zaproszonych do negocjacji umów koprodukcyjnych, a trzy filmy trafiły na listę rezerwową. Ostatecznie umowy zostały zawarte z czterema podmiotami: RE Studio ("Jestem Mordercą"), Opus Film ("Ja teraz kłamię"), ATM Grupa ("Gruba") oraz Kijora ("Opera o Polsce").

Obowiązkowe załączniki do wniosku aplikacyjnego w konkursie na rok 2017 to m.in. scenariusz i umowa potwierdzająca nabycie praw do scenariusza. Formularz wniosku, regulamin funduszu oraz istotne warunki umowy koprodukcyjnej umieszczone są na stronach www.silesiafilmcommission.pl oraz www.silesiafilm.com > Śląski Fundusz Filmowy > Konkurs 2017.
WRÓB
Silesia Film
Ostatnia aktualizacja:  18.02.2017
Zobacz również
Wiosna Filmów już w kwietniu
„Wołyń” już dostępny na vod.tvp.pl
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll