PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wykorzystując materiały z polsko-austriackich „Opowiadań Muminków” (1977-82) twórcy realizują całkiem nową historię opartą o niezapomniane powieści Tove Jansson.
Gwiazdka Muminków” to opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków. Głównym bohaterem jest Muminek, który tej zimy postanawia nie zasypiać jak to mają w zwyczaju od pokoleń Muminki. Chce dowiedzieć się, jak wygląda świat gdy cała rodzina śpi. Tej zimy odkryje co to śnieg i mróz oraz nauczy się wiele o zimowej Dolinie Muminków. Z największą niecierpliwością Muminek będzie jednak czekał na tajemniczego gościa, Gwiazdkę, która już niedługo  odwiedzi Dom  Muminków.- Wierzymy, że “Gwiazdka Muminków” będzie ciepłym i ważnym filmem. Zachęci widzów do refleksji na temat rodziny, związków oraz uczuć, które towarzyszyły każdemu z nas podczas naszych pierwszych Świąt. Głębokie zrozumienie świata Muminków stworzonego przez Tove Jansson jest kluczowe dla naszych wyborów, które podejmujemy w trakcie produkcji - mówią reżyserzy filmu Jakub Wroński i Ira Carpelan.Scenariusz autorstwa Małgorzaty Więckowicz-Żyły, Piotra Szczepanowicza i Iry Carpelan powstał na podstawie prozy Tove Jansson. Proces produkcji filmu opiera się na wykorzystaniu materiałów z serii oraz filmów lalkowych wyprodukowanych przez Film Polski oraz Jupiter Film w latach 80.- Punktem wyjścia są materiały, które powstały w latach 80. w wytwórni Se-Ma-For – mówi reżyser filmu Jakub Wroński. -  Cała sztuka stworzenia tego filmu polega na tym, żeby zaproponować coś nowego widzom, nową ciekawą historię, ale utrzymując klimat i charakter oryginalnych materiałów.

Postprodukcja i cyfrowa rekonstrukcja obrazu odbywa się w Polsce i jest realizowana przez studio FIXAFILM. Efekty komputerowe wykonuje studio animacji Letko. Muzykę do filmu skomponuje uznany i nagradzany kompozytor Łukasz Targosz. Nad udźwiękowieniem „Gwiazdki Muminków” będzie czuwał Michał Fojcik (Sound Mind). Wsparcia przedsięwzięciu udziela Filmoteka Narodowa.Producentami „Gwiazdki Muminków” są Grzegorz Waclawek, Piotr Szczepanowicz i Zofia Jaroszuk z Animoon, a ze strony fińskiej Ira Carpelan i Tom Carpelan z Filmkompaniet. Film powstaje przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Fińskiej Fundacji Filmowej. „Gwiazdka Muminków” pojawi się na polskich ekranach kin w grudniu 2017 roku.
Albert Kiciński/MK
Animoon
Ostatnia aktualizacja:  16.02.2017
Zobacz również
fot. Animoon
Berlinale 2017: Zgliński o "Zwierzętach" i dokumencie przygodowym
Nowy serwis VOD ShowMax już dostępny
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll