PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zofia Wichłacz znalazła się w gronie 10 aktorów wyróżnionych tytułem wschodzącej gwiazdy Shooting Star 2017. Organizatorzy i uczestnicy programu wzięli udział w konferencji prasowej, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach z udziału w tym wyjątkowym projekcie.

Przedstawiając się, Zofia Wichłacz opowiedziała o współpracy z Agnieszką Holland i Andrzejem Wajdą: „Czułam, że zawszę kradnę najlepsze rzeczy od reżyserów, z którymi pracowałam. Oczywiście w pozytywnym sensie. Chłonęłam bardzo wiele informacji. Podczas robienia filmu z Andrzejem Wajdą, po jednej z nakręconych scen, reżyser poprosił mnie o obejrzenie materiału. Odpowiedziałam, że nie lubię oglądać siebie na ekranie. Zawsze mnie to dużo kosztuje. Wtedy on nauczył mnie, że czasem warto zobaczyć, czy przekaz i zadanie, które miałam wykonać, jest satysfakcjonujące. Jestem szczęśliwa, że pracowałam z Wajdą i Holland, ale też innymi młodymi reżyserami. Lubię złożone postaci i wyzwania”.


Zofia Wichłacz, fot. Marcin Oliva Soto/ Polish Film Promotion (SFP)


Dyrektor European Film Promotion (EFP) Martin Schweighofer zaznaczył, że w tym roku obchodzona jest dwudziesta rocznica Shooting Stars: „To znaczy, że około dwustu aktorów zostało przez nas odkrytych, większość z nich stała się rozpoznawalna na świecie, m.in. Daniel Craig, Rachel Weisz czy Daniel Brühl" – mówił Schweighofer. Podkreślił także, że wydarzenie organizowane w Berlinie jest jednym z ważniejszych, jakim zajmuje się European Film Promotion: „Nasz organizacja umożliwiająca nawiązywanie kontaktów pomiędzy filmowcami z całej Europy. Skupiamy 47 krajów, od Islandii do Cypru i z Gruzji do Portugalii. Wspieramy naszych członków w międzynarodowej promocji filmów, ale też wierzymy w siłę europejskiego kina”.


Zofia Wichłacz podczas spotkania w ramach "Shooting Stars 2017", fot. EFP


Wśród jurorów Shooting Stars znalazła się znana reżyserka castingów z Wielkiej Brytanii, Lucinda Syson: „To fantastyczne wydarzenie. Nie mielibyśmy okazji spotkać takich niesamowitych aktorów z całej Europy. Myślę, że to wspaniałe, że taka wymiana następuje w Berlinie”. Wtórował jej szwajcarski reżyser, również członek jury, Xavier Koller: „Najważniejszy jest talent. Odkrywanie ich jest przyjemnością. Oglądaliśmy filmy, poznawaliśmy uczestników, wszyscy są czarujący. Myślę, że to miejsce, od którego bardzo dobrze zaczynać. Aktorstwo jest ciężkim zawodem i życzę wszystkim dużo szczęścia” - dodał.


Uczestnicy programu "Shooting Stars 2017", fot. EFP

 

Oprócz Wichłacz wyróżniono także m.in. młodych aktorów z Danii (Esben Smed), Włoch (Alessandro Borghi), Niemiec (Louis Hofmann), Łotwy (Elina Vaska), Holandii (Hannah Hoekstra), Portugalii (Victoria Guerra - znana polskim widzom z głównej roli w filmie "Kosmos" Andrzeja Żuławskiego), Rumunii (Tudor Aaron Istodor), Słowenii (Marusa Majer) oraz Szwecji (Karin Franz Korlof).


Polska aktorka zagrała m.in. w „Miasto 44" Jana Komasy, „Powidokach” Andrzeja Wajdy, Pokocie" Agnieszki Holland i „Amoku" Kasi Adamik.

Marcin Radomski/Berlinale
Ostatnia aktualizacja:  22.02.2017
Zobacz również
fot. Zofia Wichłacz, /Marcin Oliva Soto/ Polish Film Promotion (SFP)
„W krainie baśni” w TVP ABC – zabawa i edukacja poprzez teatr
Pożegnanie Marka Serafińskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2018
Scroll