PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
O polskich filmach, nowej generacji filmowców i twórcach, których warto obserwować można przeczytać w "Variety" i "Polish Film Magazine". Magazyny dostępne są na targach European Film Market oraz w przestrzeni festiwalowej 67. MFF w Berlinie.
Na okładce prestiżowego amerykańskiego magazynu filmowego "Variety" widnieje międzynarodowy plakat "Pokotu" Agnieszki Holland, który zostanie zaprezentowany festiwalowej publiczności w niedzielę.


Dodatek o polskim kinie w  "Variety" (wydanie z dnia 10.02.2017)


Ponadto w magazynie znajdziemy kilkustronicowy dodatek poświęcony polskim filmom prezentowanym na 67. MFF w Berlinie oraz tym będącym obecnie w fazie produkcji. Leo Barraclough pisze o nowej generacji polskich arystów, do których zalicza m.in. Agnieszkę Smoczyńską, Jana P. Matuszyńskiego i Kubę Czekaja. "Nowa generacja jest niezwykle świadoma języka filmowego w jego różnych odsłonach. Żadna generacja nie miała tak szerokiego dostępu do kina" - dodaje cytowany w artykule krytyk filmowy Michał Oleszczyk.


Okładka "Variety" (wydanie z dnia 10.02.2017)

W "Variety" przeczytamy również o tym, czy polityka interesuje i odgrywa rolę w polskim środowisku filmowym, o polskich komisjach filmowych i zbliżających się premierach tytułów, na które warto czekać.

W Polish Film Magazine znaleźć możemy informacje o najnowszych polskich filmach - tych skończonych, w produkcji oraz w przygotowaniu; wywiady i sylwetki polskich twórców i producentów; tematyczny przegląd lokacji filmowych oraz przewodnik po polskim rynku filmowym obejmujący takie zagadnienia jak finansowanie, wyniki box office, najważniejsze wydarzenia filmowe.


Okładka Polish Film Magazine

Najnowszy numer zawiera treści poświęcone obecności polskich twórców i filmów na festiwalu, na czele z wywiadem z Agnieszką Holland, której "Pokot" startuje w Konkursie Głównym. W magazynie przeczytać można również wywiad z Jarosławem Sellinem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na temat planowanych zachęt finansowych dla sektora audiowizualnego w Polsce.

Polish Film Magazine stara się także przybliżać zagranicznym filmowcom sylwetki i dorobek polskich twórców. W tym numerze redaktorzy zwracają uwagę na: Agnieszkę Dziedzic z Koi  Studio, producentkę „Małych stłuczek” i „Tarapatów”; Jolantę Dylewską – autorkę zdjęć do „Pokotu”, „W ciemności” czy „Tulpana” oraz Krakowski Klaster Filmowy, który zrzesza ponad 300 firm, organizacji i twórców działających w branży filmowej w regionie Małopolski.

Obecne wydanie Polish Film Magazine to już czwarty numer publikacji zainicjowanej i wydawanej przez Film Commission Poland od zeszłego roku. Wydawnictwo ma swoją premierę na targach European Film Market w Berlinie i tam przede wszystkim jest dystrybuowane.

Magazyn dostępny w wersji online:
www.filmcommissionpoland.pl/assets/Zalaczniki/PFM_04_2017_spread.pdf

MR/Berlinale
Polish Film Magazine, Variety
Ostatnia aktualizacja:  22.02.2017
Zobacz również
fot. Plakat "Pokotu"
Krystyna Sienkiewicz nie żyje
Zgłoś film na 9. SOLANIN FILM FESTIWAL 2017
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2018
Scroll