PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  25.01.2017
Nominowany w 14 kategoriach film okazał się przebojem na polskich ekranach.
Obraz Damiena Chazelle'a właśnie został ogłoszony faworytem wyścigu po Oscary. Zanim jednak widownia się o tym przekonała, tłumnie ruszyła do kin. Produkcja z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone przyciągnęła na starcie bardzo dobre 102 435 widzów. Uwzględniając pokazy przedpremierowe, "La La Land" ma na koncie blisko 142 tys. sprzedanych biletów.

Film Chazelle'a jednak nie został liderem weekendu. Pozostała nim animacja "Sing", która w dalszym ciągu znakomicie sobie radzi na polskich ekranach. Obejrzało ją jeszcze 122 235 tys. osób (po 32 proc. spadku oglądalności), a w sumie - 803 tys. widzów. Film goni do miana pierwszego w 2017 roku z milionową frekwencją...


Kadr z filmu "Sing", fot. UIP.

Trzecie miejsce zajęła nowość, również animacja. "Balerina" przyciągnęła na dzień dobry 57 259 osób. Z pokazami przedpremierowymi - 63 tys.

Spośród starszych tytułów najmniejszy spadek oglądalności odnotował thriller "Konwój" Macieja Żaka (29 proc.). Film z Robertem Więckiewiczem i Januszem Gajosem obejrzało kolejnych 50 065 widzów i w sumie pracuje na przyzwoity rezultat - jak dotychczas - 167 tys. sprzedanych biletów.


Tomasz Ziętek w filmie "Konwój", fot. Kino Świat.

Z drugiego na piąte miejsce spadł (i odnotował duży, 52 proc. spadek oglądalności) film "Po prostu przyjaźń" Filipa Zylbera. Komedia jednak już zapracowała na przyzwoity rezultat. Produkcję obejrzało jeszcze 47 596 widzów, a w sumie - 509 tys.

W czołówce znalazły się jeszcze trzy premiery. Najwyżej notowaną spośród nich jest komedia Johna Hamburga "Dlaczego on?". Film z Bryanem Cranstonem i Jamesem Franco obejrzało 28 990 widzów.


James Franco w filmie "Dlaczego on?", fot. Imperial - Cinepix.

Oczko niżej znalazł się film przygodowy Chrisa Wedge'a "Monster Trucks". Zainteresował na 103 kopiach 28 098 widzów.

Na dziesiątym miejscu wystartował najnowszy obraz M. Night Shyamalana "Split". Film z Jamesem McAvoyem entuzjastycznie przyjęty przez krytykę, okazał się w Polsce dość niszowym tytułem. Obejrzało go na starcie 21 697 widzów.


James McAvoy w filmie "Split", fot. UIP.

Pozostałe premiery nie dostały się do czołowej dziesiątki. "Las, 4 rano" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego obejrzało 4 007 widzów na 21 kopiach. Jedna z walczących o Oscary produkcja "Manchester by the Sea" z Caseyem Affleckiem zainteresowała 3 451 na 10 kopiach. Hiszpański dokument "Ślady stóp" obejrzało 1 660 kinomanów na 13 kopiach. Natomiast francuski dramat "W pionie" zainteresował 1 531 widzów na 11 kopiach.

W kinach wciąż tłoczno, bowiem łączna frekwencja w weekend wyniosła 626 713 widzów po niewielkim spadku względem poprzedniego tygodnia. W kolejny weekend powinna się utrzymać na równie wysokim poziomie.

Premiery od najbliższego piątku: film biograficzny "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"; nagradzany film "Toni Erdmann"; horror "Resident Evil: Ostatni rozdział"; film Ewana McGregora "Amerykańska sielanka"; "Elle" z Isabelle Huppert; biograficzny dramat "Kłamstwo"; animacja "Ostatni smok świata"; holenderski film familijny "Kod M.".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  25.01.2017
Zobacz również
fot. Monolith Films
[Wideo] Kwaśny i Chabior w "Wyklętym"
Wesprzyj "Wonder Girls"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll