PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  18.01.2017
W kinach premiery miały dwie rodzime produkcje i wypadły bardzo przyzwoicie. Na czele jednak pozostał "Sing".
To był bardzo przyzwoity weekend dla polskich kin. Sprzedano w sumie 659 303 biletów. Starsze tytuły odnotowały spore spadki oglądalności, jednak bardzo solidnie wystartowały premiery.

Na pierwszym miejscu jednak pozostał bohater pierwszego weekendu w bieżącym sezonie, animacja "Sing". Produkcja zainteresowała, po najmniejszym w tym tygodniu spadku sięgającym 34 proc., 172 325 widzów. Po dwóch tygodniach dystrybucji na koncie filmu znajduje się bardzo dobre 528 tys. sprzedanych biletów.


Kadr z filmu "Sing", fot. UIP.

Drugie miejsce, również bez zmian, przypadło polskiej komedii "Po prostu przyjaźń" w reżyserii Filipa Zylbera. Film z Agnieszką Więdłochą w roli głównej obejrzało kolejnych 97 724 widzów. W sumie, w ciągu dwóch tygodni produkcję zobaczyło już blisko 386 tys. osób.

Najwyżej notowana premiera wystartowała z trzeciego miejsca. Jest nią thriller Macieja Żaka, "Konwój". Produkcja z Robertem Więckiewiczem i Januszem Gajosem przyciągnęła przed ekrany bardzo dobre 69 203 widzów. Jako, że film był dystrybuowany na 151 ekranach, uzyskał on całkiem przyzwoitą średnią widzów na kopię - 458.

Oczko niżej znalazł się premierowo polski kandydat do nominacji do Oscara, film "Powidoki". Ostatni obraz Andrzeja Wajdy z wybitną rolą Bogusława Lindy zainteresował w pierwszy weekend wyświetlania 60 831 kinomanów. Przyzwoity rezultat, jednak inaczej to można zinterpretować, jeśli się spojrzy na średnią widzów na kopię - 244. Film był bowiem wyświetlany w bardzo dużej sile ekranów - 249.


Bogusław Linda w filmie "Powidoki", fot. Akson Dystrybucja.

Piąte miejsce przypadło również premierowej produkcji, jednak tym razem zagranicznej. Chińsko-amerykański film w reżyserii Yimou Zhanga, pt. "Wielki Mur", przyciągnął na starcie 50 247 osób. Warto zwrócić uwagę, że widowisko z Mattem Damonem w roli głównej było dystrybuowane w sile zaledwie 97 ekranów. Stąd też bardzo dobra średnia - 518 widzów na kopię.


Matt Damon w filmie "Wielki Mur", fot. UIP.

Z trzeciego na szóste miejsce spadł film fantasy "Assassin's Creed" Justina Kurzela. Produkcja z Michaelem Fassbenderem odnotowała wysoki, 63 proc. spadek oglądalności i zainteresowała już tylko 43 934 widzów. Po dwóch tygodniach wyświetlania widowisko obejrzało 216 tys. osób.

W czołówce znalazło się jeszcze miejsce dla jednej premiery. Jest nią horror "Autopsja Jane Doe"  (reż. André Øvredal). Film, którego gwiazdą jest Emile Hirsch przyciągnął w pierwszy weekend wyświetlania 31 716 widzów. Przyzwoity rezultat, jak na reprezentanta tego gatunku.


Emile Hirsch w filmie "Autopsja Jane Doe", fot. Monolith Films.

Z pozostałych premier najlepiej sobie poradził film "Kot Bob i ja". Produkcję Rogera Spottiswoode'a obejrzało 6 720 widzów na 40 kopiach. Na ekranach kin pojawił się także dramat biograficzny "Ja, Olga Hepnarova". Film ze znakomitą kreacją Michaliny Olszańskiej obejrzało 1 707 kinomanów na 38 kopiach. Francusko-belgijski komediodramat "Ostatni będą pierwszymi" przyciągnął do kin 277 widzów na 20 kopiach. Rumuńsko-francusko-polski dramat "Nieprawi" zainteresował 179 osób na 13 kopiach.


Michalina Olszańska w filmie "Ja, Olga Hepnarova", fot. Żółty Szalik.

Premiery od najbliższego piątku: prawdopodobnie faworyt wyścigu do tegorocznych Oscarów, musical "La La Land"; dramat "Manchester by the Sea"; thriller z Jamesem McAvoyem "Split"; komedia z Jamesem Franco "Dlaczego on?"; film Jana Jakuba Kolskiego "Las, 4 rano"; koreański horror "Zombie express"; animacja "Balerina"; film przygodowy "Monster Trucks"; francuski dramat "W pionie"; niemiecki film fabularny "Fritz Bauer kontra państwo";  hiszpański dokument "Ślady stóp".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  18.01.2017
Zobacz również
fot. UIP
Znamy program 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
Pokaz filmu "Łowcy miodu" Krystiana Matyska
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll