PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
6 stycznia 2016 roku premierę w kinach w całej Polsce miał film „Po prostu przyjaźń” w reżyserii Filipa Zylbera. Producentem wiodącym tytułu jest Agora, a dystrybutorem NEXT FILM.
„Po prostu przyjaźń" Zylbera to wielowątkowa, wzruszająca komedia z gwiazdorską obsadą. Grają w niej m.in.:  Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny, Sonia Bohosiewicz, Marcin Perchuć, Przemysław Bluszcz, Krzysztof Stelmaszyk i  Magdalena Walach oraz - gościnnie - wielcy mistrzowie: Anna Polony, Jan Peszek, Piotr Fronczewski.

Film według scenariusza Karoliny Szablewskiej, autorki hitowych „Listów do M.”, opowiada o grupie przyjaciół, których relacje zostają wystawione na niejedną próbę. Alina i Marian w zaskakujący sposób wygrywają wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka, singielka i bizneswomen, chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną; ma jej w tym pomóc Patryk, serdeczny przyjaciel. Filip ryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików. Stateczny profesor odmawia desperackiej prośbie przyjaciela, ale w tajemnicy przed nim porywa się na rzecz niemal karkołomną. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół jak co roku wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która zmieni ich życie. "Film traktuje temat przyjaźni w sposób świeży i niebanalny. Poprzez lekkie i zabawne historie zadaje pytania o to czym właściwie jest przyjaźń, przed jakimi wyborami nas stawia i co jesteśmy w stanie dla niej poświęcić" - czytamy w komunikacie prasowym.


Zwiastun filmu: https://youtu.be/vTMfq73uzdg

  "Po prostu przyjaźń" to już trzeci film, którego głównym producentem jest Agora. Jako koproducent spółka wspierała dotychczas powstanie 15 filmów (m.in. „Bogowie" Łukasza Palkowskiego, „Disco Polo" Macieja Bochniaka, „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego). Dwa z nich - „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Pokot” Agnieszki Holland (na podstawie prozy Olgi Tokarczuk) już wkrótce wejdą do kin. NEXT FILM dystrybuuje wszystkie filmy, w których produkcję zaangażowana jest Agora, a także inne polskie tytuły oraz filmy zagraniczne - w 2016 r. były to debiut reżyserski Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku" oraz „Tajemnice Manhattanu" z Adrienem Brodym w roli głównej.WRÓB
Agora SA
Ostatnia aktualizacja:  6.01.2017
Zobacz również
DOC LAB POLAND 2017 - dzień otwarty
Branża filmowa w 2016 - podsumowanie subiektywne (cz. I)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll