PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Mały Jakub" w reżyserii Mariusza Bielińskiego, najnowsza produkcja WFDiF, zakwalifikowała się do Konkursu Głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.
"Mały Jakub" to "film stawiający pytanie: na ile przeżycia dzieciństwa rzutują na naszą dorosłość i czy jesteśmy w stanie świadomie stawić im czoła. Dzieciństwo okazuje się być bagażem jaki niesiemy w sobie, nie wiedząc nawet, co się w nim tak naprawdę znajduje. Dla bohatera filmu taka konfrontacja staje się początkiem zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania" - czytamy na stronie WFDiF.

Reżyserem i scenarzystą "Małego Jakuba" jest Mariusz Bieliński. Za zdjęcia odpowiada Arek Tomiak, a muzykę skomponował Tomasz Łuc. W obsadzie znaleźli się Mirosław Baka, Jan Sączek, Eryk Lubos, Dorota Kolak, Henryk Talar oraz Radosław Pazura.

Marek Bieliński urodził się w 1968 roku. Skończył Studio Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Studiował na Wydziale Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Jego dramat "Cicho" otrzymał wyróżnienie I stopnia w konkursie na sztukę współczesną organizowanym przez Dialog i Teatr Polski we Wrocławiu. Sztuka ta została zrealizowana w Teatrze Telewizji. Za dramat "Nad" otrzymał Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną, najważniejsze w kraju wyróżnienie dla dramatopisarzy. "Mały Jakub" jest jego debiutanckim filmem pełnometrażowym. Obraz zakwalifikował się także do Konkursu im. Andrzeja Munka.

38. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze odbędzie się w dniach 15-24 listopada 2016. Impreza jest akredytowana przez Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych (FIAPF) jako międzynarodowy festiwal konkursowy filmów fabularnych i najstarszy festiwal filmowy świata arabskiego. Główną nagrodą przyznawaną w Konkursie Międzynarodowym jest Złota Piramida. W tym roku w Kairze będzie można zobaczyć wiele innych polskich filmów: "Hel", "Panie Dulskie" (Filip Bajon zasiądzie w międzynarodowym jury festiwalu), "Listy do M. 2", "Intruza", "Na granicy" czy "Tytanową biel". Więcej informacji na stronie ciff.org.eg/en.

PG
WFDiF
Ostatnia aktualizacja:  22.11.2016
Zobacz również
fot. WFDiF
Studio Platige Image pracuje nad animacją "Fatima"
"Ja, Olga Hepnarova" w kinach od 6 stycznia 2017
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll