PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Bodo Kox rozpoczyna pracę nad kolejnym projektem. „Człowiek z magicznym pudełkiem” jest zapowiadany jako mariaż komedii i romansu w stylu „Zakochanego bez pamięci” Michela Gondry’ego oraz wczesnych filmów Woody’ego Allena, takich jak „Zelig”, „Złote czasy radia”, czy „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes.
Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.


Bodo Kox i Olga Bołądź, fot. Bartosz Mrozowski.

Oprócz Olgi Bołądź i Piotra Polaka w filmie zobaczymy Wojciecha Zielińskiego, Arkadiusza Jakubika, Sebastiana Stankiewicza, Helenę Norowicz i Bartka Firleta.

 
Olga Bołądź, fot. Bartosz Mrozowski.

Za zdjęcia do „Człowieka z magicznym pudełkiem” odpowiada debiutujący w pełnym metrażu operator Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego „Bogowie” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy zaprojektowała Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie "Dziewczyna z szafy". Charakteryzacją zajmie się również nagrodzona w Gdyni za „Bogów” – Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy "Body/Ciało" i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie "Demon". Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, "Dziewczyna z szafy", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", „Katyń”). Muzykę do filmu skomponuje włoski artysta Sandro Di Stefano.


Piotr Polak, fot. Bartosz Mrozowski.

Za produkcje odpowiada Izabela Igel i Roman Jarosz z Alter Ego Pictures, a koprodukcję - TVN, Studio Produkcyjne ORKA, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Harine Films, VARGO FILMS (Włochy). Premiera filmu planowana jest na przełom 2017/2018 roku.
 

Olga Bołądź, fot. Bartosz Mrozowski.

AK
Alter Ego Pictures
Ostatnia aktualizacja:  3.11.2016
Zobacz również
fot. Bartosz Mrozowski
Filmowcy pożegnali Andrzeja Wajdę w Forcie Sokolnickiego
"Powidoki" filmem otwarcia Camerimage
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll