PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  13.10.2016
„Tytanowa Biel”, debiut reżyserski Piotra Śmigasiewicza rozpoczął dobrą passę światową premierą podczas Montreal World Film Festiwal.
Film jest zapraszany do udziału w kolejnych międzynarodowych festiwalach. Najbliższy to Cairo International Film Festiwal. Film będzie też miała okazje zobaczyć publiczność Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago. W ramach pokazów specjalnych zostaną zaprezentowane jedynie dwa wyselekcjonowane filmy pełnometrażowe "Tytanowa biel" i ostatnie dzieło naszego wybitnego reżysera Andrzej WajdyPowidoki”. Duże zainteresowanie filmem ze strony festiwali i trwające negocjacje z dystrybutorami spowodowały, że producent zdecydował o przesunięciu polskiej premiery na 2017 r. Już wiadomo, że jesienią 2017 r. „Tytanową biel” zobaczymy w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Australii, Słowacji, Estonii, Danii, Szwecji, Nigerii oraz na Węgrzech, Litwie i Łotwie.


Piotr Adamczyk i Alessandra Mastronardi w filmie "Tytanowa biel", fot. Kultura PR.

"Tytanowa biel" jest długometrażowym, fabularnym debiutem scenarzysty i reżysera Piotra Śmigasiewicza i producenta Jakuba Rudnika. To historia Dominika (w tej roli Piotr Adamczyk), doktoranta Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmującego się historią sztuki, który na zlecenie profesora (Torsten Voges), wyrusza do Porto Ercole. Jego zadaniem jest zebranie materiału o najbardziej tajemniczym okresie życia Caravaggia. Gdy poznaje Silvię (Alessandra Mastronardi) i miejscowego księdza Paolo (Luca Calvani), niespodziewanie staje się częścią kryminalnej intrygi, krok po kroku odkrywając skrzętnie skrywaną tajemnicę niepozornego miasteczka. Okazuje się, że świat sztuki, który Dominik znał do tej pory, nie jest tym, czym mógł się wydawać...


Luca Calvani w filmie "Tytanowa biel", fot. Kultura PR.

Obraz jest polską produkcją z międzynarodową obsadą. W roli głównej zobaczymy Piotra Adamczyka. W pozostałych rolach występują: Luca Calvani („The International” 2009 r. reż. Tom Tykwer, „Kryptonim U.N.C.L.E.” 2015 r. reż. Guy Ritchie), Alessandra Mastronardi („Zakochani w Rzymie" 2012 r. reż Woody Allen), Torsten Voges („Big Lebowski” 1998 r.). reż. Ethan i Joel Coen), Gedeon Burkhard („Bękarty Wojny” 2009 r. reż. Quentin Tarantino) oraz Daniel Olbrychski i Paulina Holtz. W filmie, oprócz oryginalnej muzyki skomponowanej przez Pawła Mykietyna, usłyszymy utwory włoskiego kompozytora Carlo Gesualdo da Venosa, rówieśnika Caravaggia (XVI w.). Mocnym atutem filmu są też wyjątkowe zdjęcia, za które odpowiada Arkadiusz Tomiak.


PZ
Kultura PR
Ostatnia aktualizacja:  13.10.2016
Zobacz również
fot. Kultura PR
Film „Noc Walpurgi” zwycięża Festiwal w Los Angeles, minuta ciszy dla Andrzeja Wajdy
Nie żyje Andrzej Kopiczyński
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll