PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
11 października 2016 roku w Olsztynie startuje Wama Film Festival. Co w programie? Kto oceni filmy?
10 filmów fabularnych z całego świata nagradzanych na trzech najważniejszych festiwalach filmowych: w Cannes, Berlinie i Wenecji. 12 polskich filmów krótkometrażowych, które wyznaczają trendy rodzimej kinematografii. Warsztaty filmowe i spotkania z twórcami. 11 października 2016 roku w Olsztynie startuje WaMa Film Festival. Wszystkie filmy za darmo można będzie zobaczyć w kinie Helios. Na otwarcie organizatorzy zaplanowali pokaz filmu "Ja, Daniel Blake".

Hasłem tegorocznego festiwalu filmowego w Olsztynie, który potrwa od wtorku do soboty (11-15 października) jest Tożsamość. - Festiwal wziął się z potrzeby mówienia o tym, czym jest wielokulturowość. Pochodzę z Iławy, moja szwagierka wyszła za mąż za Ukraińca i wtedy dopiero odczułem tę wielokulturowość na własnej skórze. Tożsamość ją natomiast determinuje, wpływa na to, jak funkcjonujemy w społeczeństwie. Tożsamość była naszym kluczem przy selekcji filmów, które pokażemy na festiwalu w Olsztynie - mówił podczas konferencji prasowej Marcin Kot Bastkowski, dyrektor WaMa Film Festival.

W Konkursie Głównym bierze udział dziesięć fabuł z całego świata, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Berlinie i Wenecji. - Powiem więcej, te filmy zdobywały nagrody publiczności na wszystkich festiwalach od San Sebastian do Kazimierza Dolnego — przekonuje Piotr Czerkawski, koordynator programowy festiwalu. — Większość filmów pokażemy w Olsztynie jeszcze przed premierą w polskich kinach. Największą gratką i akcentem polskim będzie obraz "Zjednoczone Stany Miłości" Tomasza Wasilewskiego. Film nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Filmy w Konkursie Głównym ocenią: reżyser, scenarzysta, laureat Platynowych Lwów Janusz Majewski (przewodniczący jury), dyrektor Filmoteki Narodowej Anna Sienkiewicz-Rogowska, aktorka i dziennikarka Agata Trzebuchowska, scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych Maria Zmarz-Koczanowicz oraz aktor i reżyser filmów niezależnych Wojciech Solarz.

Filmy w Konkursie Filmów Krótkich ocenią: reżyser, scenarzysta i ambasador festiwalu Jerzy Hoffman (przewodniczący jury), reżyserka i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz, oraz aktor i reżyser Jerzy Bończak.

Swoją nagrodę przyzna również Jury Mniejszości Kulturowych, które będzie obradować w składzie: politolog, pisarz, nauczyciel akademicki, działacz społeczności tatarskiej prof. Selim Chazbijewicz (przewodniczący jury), ambasador Muzeum POLIN w Województwie Warmińsko-Mazurskim Joanna Mieszczyńska, reportażystka Joanna Wańkowska-Sobiesiak, warmiński działacz regionalny, autor publikacji i pogadanek w gwarze warmińskiej Edward Cyfus oraz dziennikarz Uwe Hahnkamp. Więcej informacji na temat festiwalu TUTAJ .
MZ
Wama Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  10.10.2016
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Filmy ze Studia Munka na IDFA oraz Dok Leipzig!
Wojtek Smarzowski ze Złotym Aniołem za niepokorność na festiwalu Tofifest
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll