PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  7.10.2016
Siódmą edycję łódzkiego Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja otworzyła projekcja filmu „Aloys” w reżyserii Tobiasa Nolle. Tym samym oficjalnie rozpoczęły się cztery intensywne dni poświęcone kinematografii i jej krytykom.
Widzowie już pierwszego dnia mieli okazję wysłuchania dyskusji na temat programowania festiwali filmowych. Głos zabrali Tomasz Raczek, Agnieszka Wasiak i Jan Topolski. Goście rozmawiali m.in. o trudności pogodzenia pracy selekcjonera i zawodu krytyka, które nierzadko wzajemnie się wykluczają. Krytyk z zasady pozostaje bowiem tylko w sferze sztuki, natomiast selekcjoner funkcjonuje pomiędzy światem artyzmu i biznesu.

  Uczestnicy pierwszych w Polsce warsztatów wideo-esejów, pod okiem Kuby Mikurdy i Stanisława Liguzińskiego, tworzyli autorskie recenzje filmu "Baby Bump" Kuby Czekaja. Efekty ich pracy będzie można obejrzeć już w sobotę.

Tegoroczna edycja Festiwalu przebiega pod hasłem „Krytycy rozdają karty”. W przygotowanej przez Organizatorów talii znalazła się dziś również prezentacja krótkometrażowych filmów stworzonych przez Przedszkole Filmowe Szkoły Wajdy. Jego uczestnicy wspólnie z profesjonalistami tworzą autorskie etiudy, począwszy od pomysłu, aż do jego realizacji. Festiwalowa publiczność obejrzała sześć prac młodych twórców.

Inauguracja Festiwalu to także rozstrzygnięcie konkursu Krytyk Pisze. Jury w składzie: Michał Piepiórka, Błażej Hrapkowicz, Kuba Armata, Grzegorz Fortuna, Sebastian Smoliński wyróżnili: Patrycję Muchę i Andrzeja Frączystego. Nagrodę główną wręczono Tomaszowi Raczkowskiemu, studentowi etnologii i antropologii kulturowej, pasjonatowi kina z Wrocławia.

Drugi dzień festiwalu będzie obfitował w kolejne filmowe rozgrywki. W programie m.in.: prezentacja konkursowych etiud i animacji, aż dwanaście projekcji filmowych, warsztaty z analizy filmów i sztuki pięknego mówienia o nich. Goście festiwalu wybiegną w przyszłość przewidując przyszłe losy HollyŁodzi oraz rozwoju nowej formy krytyki, jaką są coraz popularniejsze w sieci wideo eseje.

Wszystkie szczegóły oraz pełen harmonogram wydarzeń na www.kameraakcja.com.pl.


AK
Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  7.10.2016
Zobacz również
fot. Paweł Mańka
Andrzej Seweryn ze Złotym Aniołem Tofifest za całokształt twórczości
Agata Buzek i Monika Mielnicka jako matka i córka w „Odbiciu”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll