PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  19.09.2016
Warsztaty Plakatu 2016 to druga edycja warsztatów projektowania plakatów filmowych, utrzymana w duchu Polskiej szkoły plakatu.
Organizatorami i pomysłodawcami Warsztatów są Konrad Gelert i Michał Kosmala. Tak jak w ubiegłym roku zaprosili oni do współpracy uznaną i wielokrotnie nagradzaną doktor sztuki Maję Wolną. Oficjalnym organizatorem Warsztatów Plakatu 2016 (WP2016) jest Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Mazowieckim Funduszem Filmowym. Ponadto do współpracy dołączyli Doc Lab Poland i Wajda Studio.
Warsztaty Plakatu obejmują część teoretyczną i praktyczną. Podczas ponad 40h zajęć uczestnicy będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. W tym roku doszedł nowy moduł zajęć - dwa spotkania stricte poświęcone typografii.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie w produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą aż cztery obrazy, trzy dokumentalne i jeden fabularny. Są to: "Arabski sekret" w reżyserii Julii Groszek, produkowany przez Wajda Studio, "Najbrzydszy samochód świata" Grzegorza Szczepaniaka w produkcji firmy Anagram oraz "Pollywood" reżyserowany przez Pawła Ferdka, produkowany przez Buksfilm. Fabularnym rodzynkiem jest film "Tarapaty" w reżyserii Marty Karwowskiej, który powstaje pod skrzydłami Koi Studio.

W ramach Warsztatów odbędzie się 11 spotkań, w cyklu raz na tydzień, między 8 października 2016 a 14 grudnia br. Warsztaty Plakatu skierowane są do grafików, artystów plastyków, studentów i pasjonatów z innych dziedzin sztuki.

Warsztaty Plakatu 2016 odbędą się przy ul. Elektoralnej 12 w Mazowieckim Instytucie Kultury. Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie WP2016 jak i na Facebooku. Koszt WP2016 to 1200zł, z możliwością płatności w dwóch ratach. Zapisy przez stronę http://warsztatyplakatu.pl/ trwają do 3 października 2016r.

Honorowym patronatem Warsztatów Plakatu 2016 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

PZ
MIK
Ostatnia aktualizacja:  19.09.2016
Zobacz również
[foto] Zakończyły się zdjęcia do filmu "Ja teraz kłamię"
[wideo] Co dalej ze słynnym "Dywizjonem 303"?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll