PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Byliśmy na planie najnowszego filmu, którego producentem jest Jacek Samojłowicz. W role legendarnych polskich pilotów wcielają się m.in. Piotr Adamczyk oraz Maciej Zakościelny.
Dywizjon 303 był jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II Wojny Światowej. Podczas słynnej bitwy o Anglię zaliczono mu 126 pewnych zestrzeleń - najwięcej spośród wszystkich dywizjonów myśliwskich, biorących udział w tych pojedynkach powietrznych. - Po przeczytaniu książki Arkadego Fiedlera, opisującą tę historię, wymarzyłem sobie, że zrobię o tym film - zdradza Jacek Samojłowicz, producent filmu "Dywizjon 303". Zdjęcia do ekranizacji słynnej powieści, której budżet szacowany jest na ok. 14 mln zł, realizuje Waldemar Szmidt. Pierwszy klaps na planie padł 10 sierpnia 2016 roku.
- W związku z nagłą chorobą reżysera Wiesława Saniewskiego i jego hospitalizacją, zdjęcia do "Dywizjonu 303" kontynuuje Denis Delić - czytamy w oświadczeniu, jakie w połowie września przekazał mediom producent filmu. W rozmowie z serwisem sfp.org.pl doprecyzował: - Wiesław Saniewski żył tym projektem, marzył o nim i chciał go zrobić. To jest na razie jego film. Jak dokończy go Denis Delić, to będzie to film Wiesława Saniewskiego oraz Denisa Delicia - wyjaśnił Jacek Samojłowicz. - Opowiemy o tym, jak polskim lotnikom udało się w Anglii zdobyć nie tylko zaufanie, ale także sławę wśród pilotów, co zmieniło także ich życie - powiedział nam Denis Delić. 

Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski, Maciej Marczewski, Jan Wieczorkowski, Stephen Billington, John Kay Steel, Marcin Kwaśny, Robert Żołędziewski, Jamie Hinde, Sławomir Mandes, Krzysztof Kwiatkowski, Piotr Adamczyk, Aleksander Wróbel, Nikodem Rozbicki. Fot. Piotr Fotek/ Film Media.

"Dywizjon 303" to polsko-brytyjska superprodukcja o polskich lotnikach, którzy walczyli w powietrznej bitwie o Anglię. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy naszej kinematografii. - Mam wrażenie, że jego pseudonim "Kobra" odzwierciedlał jego charakter, charakter pilota - tak granego przez siebie bohatera Witolda Urbanowicza, charakteryzuje Piotr Adamczyk. - Jan Zumbach jest trochę bawidamkiem, zaw. Myślę, że niepoważnie traktował swoje życie. Natomiast poważnie traktował swój zawód,który był zarazem jego wielką pasją, czyli latanie - mówi o swojej roli Maciej Zakościelny. Oprócz nich w obsadzie filmu znaleźli się również:  Antoni Królikowski, Maciej Marczewski, Jan Wieczorkowski, Stephen Billington, John Kay Steel, Marcin Kwaśny, Robert Żołędziewski, Jamie Hinde, Sławomir Mandes, Krzysztof Kwiatkowski, Aleksander Wróbel, Nikodem Rozbicki. Prace scenograficzne nadzoruje Marian Zawaliński, a za montaż, już po zdjęciach które mają potrwać (z przerwami) do lipca 2017 roku, będzie odpowiadał Marcin Bastkowski. Premiera "Dywizjonu 303" planowana jest na przyszły rok.
Marcin Zawiśliński/SF
SFP
Ostatnia aktualizacja:  16.09.2016
Zobacz również
fot. Piotr Fotek/ Film Media
Ruszają Warsztaty Plakatu 2016
Pokazy filmów w Kulturze z okazji 40-lecia powstania KOR-u
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll