PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Główną ideą warsztatów filmowych, które w tym roku odbędą się w Krakowie od 30 września do 9 października, jest zapewnienie młodym ludziom edukacji odpowiadającej najnowszym osiągnięciom technologicznym i zapotrzebowaniu na rynku audiowizualnym.
Trwa rekrutacja na Plenery Film Spring Open, które jedenaście lat temu zainicjował i po dzień dzisiejszy z sukcesem prowadzi Sławomir Idziak. Główną ideą warsztatów filmowych, które w tym roku odbędą się w Krakowie od 30 września do 9 października, jest zapewnienie młodym ludziom edukacji odpowiadającej najnowszym osiągnięciom technologicznym i zapotrzebowaniu na rynku audiowizualnym. Dlatego też organizatorzy kładą duży nacisk na zapewnienie uczestnikom zarówno doskonałej, pracującej w zawodzie kadry jak i najnowocześniejszego sprzętu filmowego. Termin zgłoszeń na Plenery upływa 20 września, a rejestracji należy dokonać na stronie: www.filmspringopen.eu

Przez 10 dni w krakowskich Przegorzałach, młodzi ludzie będą mieli okazję do uczestniczenia w wykładach, warsztatach i spotkaniach z twórcami oraz realizacji własnych projektów filmowych pod okiem najlepszych specjalistów. Swoja wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami m.in.: reżyser Agnieszka Smoczyńska (Córki Dancingu), producent Ewa Puszczyńska (Ida),  dokumentalistka Hanna Polak (Nadejdą lepsze czasy), reżyser Tomasz Wasilewski (Zjednoczone stany miłości), dokumentalista Bogdan Dziworski (Kilka opowieści o człowieku), scenarzysta Krzysztof Rak (Bogowie), Ania Maliszewska (Sutra dla zespołu Sistars).

Pełen program dostępny jest na blogu Plenerów: http://filmspringopenair.eu/?page_id=2214 

W Plenerach mogą wziąć udział przedstawiciele wszystkich zawodów branży audiowizualnej: reżyserzy, operatorzy, aktorzy, scenarzyści, montażyści, specjaliści ds. efektów i cyfrowej postprodukcji, programiści, animatorzy, graficy komputerowi, game developerzy, producenci, kierownicy produkcji, kompozytorzy, artyści dźwiękowcy.

Nowością na Plenerach będzie Grupa twórców internetowych Orange, powstała w tym roku w odpowiedzi na szybki wzrost znaczenia i jakości treści video powstających w internecie.  Przedstawiciele nowych mediów, uczestnicząc w grupach twórczych Plenerów, tak jak pozostali uczestnicy, będą mieli szansę eksplorować różne formy filmowe, m.in.: film dokumentalny, teledysk, VR, film interaktywny, film reklamowy, gry video oraz previs filmowy. Pod hasłem „daj się poznać z innej strony” znani twórcy treści cyfrowych, tacy jak Włodek Markowicz, Cyber Marian - Wąs polskiego YT, czy ekipa „Busem Przez Świat”  będą szukać swoich nowych talentów. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Orange Polska.

Coraz więcej młodych twórców, nie czekając na korytarzach telewizji, Instytutu Filmowego i nie kończąc szkół filmowych, robi filmy, na które czeka widz. Ich sala kinowa nazywa się You Tube, a narzędziem często jest kamera w telefonie komórkowym – mówi Sławomir Idziak, inicjator Plenerów.
Organizatorzy czekają też na zgłoszenia od tych, którzy którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z filmem internetowym. Pod okiem Włodka Markowicza, Maxa Makowskiego, Macieja Wróblewskiego czy Marcina Randalla Nowakowskiego dowiedzą się oni jak wygląda produkcja filmów w sieci i co zrobić, by film odniósł sukces. Zgłoszenia do grupy wraz z krótkim video motywującym chęć udziału należy przesłać na adres biurofso@gmail.com

Kolejna, nowa grupa twórcza Plenerów - Grupa VR – połączy filmowanie 3600 , Rzeczywistość Wirtualną i 3D. Tego jeszcze nie było!

Oprócz nowości, Plenery kontynuują też program z lat poprzednich, w tym współpracę ze Stowarzyszeniem Wiosna. Grupa Filmu Reklamowego stworzy kolejne spoty dla Szlachetnej Paczki – inicjatywy, która od lat jednoczy setki tysięcy Polaków w walce z biedą. Podczas tegorocznej edycji Plenerów Film Spring Open prace Grupy Filmu Reklamowego poprowadzi czołowy polski reżyser reklam – Marcin Ziębiński.

Podczas Plenerów do użytku uczestników zostanie oddany w pełni wyposażony Cinebus -pierwsze tego typu na świecie mobilne studio filmowe, którego premiera będzie miała miejsce na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas poprzedniej edycji Plenerów, Cinebus w początkowej fazie realizacji został zaprezentowany Natalie Portman, która od początku kibicuje idei stworzenia mobilnego studia służącego realizacji niskobudżetowych filmów młodych twórców.

PZ
FilmSpringOpen
Ostatnia aktualizacja:  8.09.2016
Zobacz również
Nowa Dyrektor Programowa Transatlantyku
"Dotknięcie Anioła" nagrodzone w Vukovarze
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll