PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Andrzej Pągowski, wybitny artysta grafik, zaprojektował plakat do międzynarodowej produkcji w reżyserii Piotra Śmigasiewicza "Tytanowa biel" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.
"Tytanowa biel" (pierwotny tytuł filmu: "Framed") w reżyserii i ze scenariuszem Piotra Śmigasiewicza jest międzynarodową koprodukcją zrealizowaną w językach: angielskim, niemieckim, włoskim i polskim. W głównej roli zobaczymy Piotra Adamczyka. W pozostałych rolach występują m.in. Włosi: Luca Calvani (znany z filmów Toma Tykwera czy Guya Ritchie), Alessandra Mastronardi (wystąpiła m.in. u Woody’ego Allena w "Zakochanych w Rzymie"). W filmie zobaczymy również niemieckich aktorów: Torstena Vogesa (zagrał min. w słynnym „Big Lebowski” w reż. braci Coen), Gedeona Burkharda (wystąpił m.in. u Quentina Tarantino w „Bękartach Wojny”). W filmie zagrali również: Daniel Olbrychski, Hubert Urbański i Paulina Holtz.

                         

Andrzej Pągowski stworzył ponad 1000 plakatów, głównie do filmów, przedstawień teatralnych i operowych oraz plakatów społecznych. Jest  laureatem wielu prestiżowych nagród. Pągowski stworzył plakaty do wielu najważniejszych polskich filmów m.in. „Amatora” Krzysztofa Kieślowskiego, „Misia” Stanisława Barei, „Człowieka z żelaza” Andrzeja Wajdy, „Przesłuchania” Ryszarda Bugajskiego, „Ręce do góry” Jerzego Skolimowskiego, „Vabanku” Juliusza Machulskiego. Andrzej Pągowski tworzył też plakaty na potrzeby Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Do filmu "Tytanowa biel" powstała seria plakatów, niebawem mamy poznać kolejne. Plakat Andrzeja Pągowskiego promuje film również zagranicą.

Piotr Adamczyk w filmie "Tytanowa Biel". Fot. Robert Pałka/Kino Świat.

Głównym bohaterem „Tytanowej bieli” jest polski doktorant historii sztuki Dominik (Piotr Adamczyk). Na prośbę profesora (Torsten Voges), jedzie do Włoch, aby zebrać materiały na temat najbardziej tajemniczego okresu w życia barokowego mistrza malarstwa włoskiego Caravaggia. Na miejscu poznaje Silvię (w tej roli Alessandra Mastronardi) i księdza Paolo (Luca Calvani), nagle staje się częścią intrygi kryminalnej odkrywając skrywaną tajemnicę małego miasteczka Porto Ercole.

Alessandra Mastronardi w filmie "Tytanowa Biel". Fot. Robert Pałka/Kino Świat.

Film trafi do polskich kin 25 listopada 2016 roku

Zdjęcia do „Tytanowej bieli” powstały w 2014 roku. Muzykę stworzył ceniony polski kompozytor filmowy i teatralny Paweł Mykietyn. Za zdjęcia, stylizowane momentami na dzieła Caravaggia, odpowiadał Arkadiusz Tomiak. Producentem jest Jakub Rudnik i Little Tree Productions.

Luca Calvani w filmie "Tytanowa Biel". Fot. Robert Pałka/Kino Świat.

Poza Polską film wejdzie na ekrany kin m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Estonii, Danii, Szwecji, Litwie, Łotwie i na Węgrzech.

Piotr Adamczyk i Piotr Śmigasiewicz na planie "Tytanowej Bieli". Fot. Little Tree Productions.

TS
Informacja własna
Ostatnia aktualizacja:  7.09.2016
Zobacz również
fot. Andrzej Pągowski.
Filip Bajon szefem jury, 16 filmów w Konkursie Głównym
Uroczysta inauguracja Kultury Na Widoku z udziałem artystów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll