PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
6 września 2016 roku w Warszawie padnie pierwszy klaps na planie "Reakcji łańcuchowej".
"Reakcja łańcuchowa" to oparta na faktach historia trójki trzydziestolatków, z których każdy zbliża się do podjęcia ważnych decyzji w swoim życiu zawodowym i osobistym. W dniu urodzin Marty, jednej z bohaterek, nieodwracalne wybory każdego z nich uruchamiają tragiczną reakcję łańcuchową wydarzeń, które odmienią ich świat na zawsze. Interesująca historia rozpiętą między kinem obyczajowym, a historią kryminalną.

Reżyserem "Reakcji łańcuchowej" jest Jakub Pączek. W obsadzie filmu, który jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym, znaleźli się m.in. Janusz Chabior oraz Andrzej Mastalerz. Obaj aktorzy wystąpili w poprzednim, krótkometrażowym obrazie tego 32-letniego filmowca zatytułowanym "128. szczur". Za zdjęcia, które będą realizowane (z przerwami) przez blisko miesiąc w Warszawie i okolicach, będzie odpowiadał Piotr Śliskowski. "Reakcja łańcuchowa" to pierwsza produkcja Studia Filmowego "Kadr", od czasu kiedy jego szefem został Filip Bajon, który jest również opiekunem artystycznym tego filmu.

Jakub Pączek urodził się w 1984 roku w Krakowie. Jest absolwentem reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach oraz Historii Kościoła na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, studiował również historię sztuki. Dotychczas, według własnych scenariuszy, zrealizował kilka nagradzanych i prezentowanych na całym świecie filmów krótkometrażowych. Są to m.in. "Pralka" (zwycięstwo w konkursie krótkometrażowym Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu 2009 i nagroda dla najlepszej etiudy studenckiej festiwalu KULT OFF KINO w TVP KULTURA), film dokumentalny "Najlepsze kąski na wagonach" (nagroda na festiwalu RailFilm w Austrii) i "Strona A" (m.in. nagroda dla najlepszej etiudy festiwal KAMERA AKCJA w Łodzi) oraz anglojęzycznego jednominutowego dokumentu o kulturotwórczej roli papieru toaletowego pt. "Rolls of Identity" (nagradzany m.in. w Brazylii, Chorwacji, Kanadzie, Słowacji i USA). Za swój 30-minutowy debiut "128. szczur" otrzymał m.in. nagrodę Prezesa Telewizji Polskiej S.A. za najlepszą reżyserię na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz nagrodę dziennikarzy na Kameralnym Lecie w Radomiu. Pracował także jako asystent Macieja Pieprzycy przy filmach "Chce się żyć" i "Jestem mordercą".
Marcin Zawiśliński
Informacja własna/ SF Kadr
Ostatnia aktualizacja:  2.09.2016
Zobacz również
fot. Archiwum prywatne
Premiera japońskiego filmu ze zdjęciami Piotra Niemyjskiego w Wenecji
Plejada gwiazd w "Pakcie 2"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll