PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  2.09.2016
Drugi sezon serialu, którego producentem jest HBO, będzie można obejrzeć już w listopadzie 2016 roku.
W obsadzie drugiego, sześcioodcinkowego sezonu serialu "Pakt" znajdują się: Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Mariusz Bonaszewski, Borys Szyc, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Simlat, Sebastian Fabijański, Witold Dębicki oraz Janusz Chabior. - Ten sezon będzie w znacznym stopniu różnił od pierwszego. Wchodzimy mocno w politykę – mówi Leszek Dawid, reżyser serialu. Mamy więcej niż jedną wiodąca postać. Do Piotra dołącza Anna. To silna postać – ambitna i idealistyczna prezydent Bytomia. To z nią docieramy na Śląsk, to z jej perspektywy odkrywamy brutalny świat polityki.
  Łukasz Simlat w "Pakcie 2". Fot. HBO.

Głównym bohaterem serialu "Pakt" jest Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), dziennikarz śledczy który odkrywa powiązania na najwyższych szczeblach władzy. Próbując dotrzeć do prawdy, odkrywa, że nic nie jest tym, co się wydaje. Na Śląsku dochodzi do potężnej katastrofy górniczej. W miejscu zdarzenia dochodzi do konfrontacji młodej i rzutkiej prezydent Bytomia, Anny Wagner (Magdalena Popławska), z premierem (Mariusz Bonaszewski) przybyłym z Warszawy. - Nowa praca, nowe życie, nowa kobieta, nowe otwarcie i machina rusza – mówi Marcin Dorociński, odtwórca głównej roli w serialu "Pakt". Dużo się dzieje, duże jest też pole do popisu dla widza, by rozwikłać zagadkę, kto może za całą aferą - o której opowiadamy w serialu - stać. Czy to, co już wiemy, co wydaje nam się prawdziwe, jest rzeczywiście prawdziwe. Opowiadamy na pewno o tym, co dotyczy Polski, naszego społeczeństwa, aktualnych problemów, ale ma też o wiele szerszy, uniwersalny charakter.
  Kinga Preis w "Pakcie 2". Fot. HBO.

Kinga Preis wciela się w postać Olgi Rosińskiej, redaktorki naczelnej Tygodnika i szefowej głównego bohatera, Piotra Grodeckiego. Łukasz Simlat pojawia się w roli Sebastiana Malika, partnera w firmie konsultingowej. W drugim sezonie "Paktu" powracają Witold Dębicki jako Andrzej, redakcyjny kolega Piotra Grodeckiego, a także Janusz Chabior wcielający się w postać biznesmena.
  Witold Dębicki w "Pakcie 2". Fot. HBO.

Drugi sezon "Paktu" jest całkowicie oryginalną, nową historią, napisaną i stworzoną przez polskich scenarzystów. - Na planie zdjęciowym drugiego sezonu ‘Paktu’ spędziliśmy 4 miesiące. To wyjątkowo zgrana ekipa. Szczególnym wyzwaniem, ale i nowością była dla nas praca na Śląsku, na terenie kopalni. Udało się nam tam nakręcić wiele spektakularnych ujęć. To będzie wciągający i trzymający w napięciu serial – mówi Anna Nagler, producentka serialu z ramienia HBO Polska. Autorami scenariusza drugiego sezonu "Paktu" są: Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki.
MZ
HBO
Ostatnia aktualizacja:  2.09.2016
Zobacz również
fot. HBO
Jakub Pączek rozpoczyna zdjęcia do swojego debiutu
Dałkowska, Łotocki i Krauze opowiadają o "Smoleńsku"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll