PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.08.2016
Już 2 września na antenie TVP2 będzie można zobaczyć pierwszy odcinek najnowszej, wspólnej produkcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) i Telewizji Polskiej. „Artyści” to długo oczekiwany serial o fikcyjnym teatrze zrealizowany przez najgłośniejszy polski duet teatralny: Monikę Strzępkę i Pawła Demirskiego.
Serial „Artyści” nawiązuje do najlepszych tradycji - polskiego „Domu” i amerykańskiego „Mad Man”. Akcja rozgrywa się w teatrze: fikcyjnym, ale mającym wiele wspólnego z dzisiejszą Polską, a także środowiskiem celebrytów oraz gwiazd sceny i kina. Zaczyna się jak u Hitchcocka - znalezieniem zwłok dyrektora. Pojawia się też duch Wojciecha Bogusławskiego, założyciela Teatru Narodowego. Grają m.in. Ewa Dałkowska, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Edward Lubaszenko, Jerzy Trela, Tadeusz Huk, Marcin Czarnik, Tomasz Karolak, Maciej Nowak, Andrzej Seweryn i Jan Klata

Pilotowy odcinek serialu przedpremierowo można było obejrzeć 19 maja w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego podczas otwarcia Festiwalu NInA Wersja Beta, w tym roku poświęconego nowej fali seriali autorskich. Perypetie dyrektora i aktorów fikcyjnego Teatru Popularnego wywoływały gorące reakcje i wybuchy śmiechu licznie zgromadzonej publiczności. Po projekcji o produkcji rozmawiali twórcy: Monika Strzępka i Paweł Demirski, Anna Jaroch – Okapiec, producentka oraz Michał Merczyński, dyrektor NInA. - W czasach, gdy grupy społeczne odgradzają się od siebie, zależało nam na tym, żeby pokazać takie miejsce, gdzie spotykają się ludzie o różnym pochodzeniu klasowym: takim właśnie miejscem jest teatr – mówiła wówczas Monika Strzępka, nie kryjąc, że jedną z inspiracji „Artystów” stanowił serial „Dom”. - Mieliśmy szczęście pracować z aktorami, którzy wcześniej grali w naszych spektaklach, dlatego rozumieliśmy się w lot – opowiadał Paweł Demirski.

Strzępka i Demirski to najgłośniejszy polski duet teatralny. Każdym przedstawieniem („Boska Komedia. Wszystko powiem Bogu!”, „Bitwa warszawska 1920”, „Tęczowa Trybuna 2012”) elektryzują widownię i media, prowokując dyskusje o współczesnej Polsce. Teraz debiutują w najpopularniejszej obecnie formie, jako twórcy serialu z gwiazdorską obsadą.

Pierwszy odcinek serialu wyemituje TVP2 w piątek, 2 września o godzinie 22.20. To wspólna produkcja Telewizji Polskiej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. 


AK
NInA/TVP2
Ostatnia aktualizacja:  26.08.2016
Zobacz również
fot. Maria Wytrykus, materiały promocyjne producenta
Najsłynniejsze romanse polskiego kina
Trwa nabór do Wytwórni Scenariuszy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll