PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
6. edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski zbiega się z obchodami Roku Kieślowskiego, ustanowionego przez Polską Akademię Filmową w 20. rocznicę śmierci twórcy.
Hommage à Kieślowski wpisuje się więc w te obchody, przede wszystkim jednak kontynuując i rozwijając tradycje festiwalowych wydarzeń. Projekcje, debaty i spotkania wokół filmów oraz warsztaty zostaną w tym roku urozmaicone poprzez włączenie w obszar działań jeszcze większych przestrzeni miasteczka. Animacja kolejnych miejsc oraz wykorzystanie wielu środków wizualnych i audialnych czyni z Festiwalu wielopłaszczyznowe, ciekawe estetycznie i intelektualnie wydarzenie.

W wielu zakątkach Sokołowska powstanie niebanalny plan miasteczka usytuowany w przestrzeni – specjalne drogowskazy będą prowadzić gości między festiwalowymi miejscami. Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej DISCE zorganizuje działania, które w innowacyjny sposób unaocznią twórczość Krzysztofa Kieślowskiego i jego związki z Sokołowskiem. W wybranych zakątkach umieszczone zostaną drogowskazy zawierające tytuły filmów Krzysztofa Kieślowskiego, do których w twórczy sposób dane miejsce nawiązuje. By nie zdradzać za wiele: przy wjeździe do Sokołowska gości witać będzie drogowskaz symbolizujący film "Przypadek" a dawne Sanatorium dr. Brehmera zostanie oznaczony drogowskazem "Bez końca".

W piątek, pierwszego dnia Festiwalu, młodzież gimnazjalna wraz z prezesem Fundacji DISCE Ajką Tarasow rozmieści drogowskazy w miejscach zaznaczonych na festiwalowej mapie Sokołowska. Przy okazji instalowania każdego drogowskazu odbędzie się krótki konkurs wiedzy o danym filmie. Realizacja projektu, w ramach którego Sokołowsko zostanie oznakowane festiwalowymi drogowskazami, będzie miała dokumentację fotograficzną, a jego przebieg zostanie udokumentowany w postaci filmowego reportażu z wydarzenia.

Samo Sokołowsko ma niebagatelne znaczenie dla tegorocznej edycji Festiwalu. Odwołuje się ona bowiem do idei miejsca, czyniąc je niebagatelnym kontekstem festiwalowych działań.

Z roku na rok Hommage à Kieślowski obrasta w nowe tradycje, wytwarza swój niepowtarzalny klimat, dzięki imprezom towarzyszącym wzbogaca formułę, mnoży interpretacje. Tegoroczna edycja szczególnie w nie obfituje.

Festiwal chce przemawiać językiem tych, którzy go tworzą. Językiem tych, którzy są odbiorcami filmów Kieślowskiego dziś. To tu można się wypowiedzieć o kinie środkami poza filmowymi. To tu mogą wybrzmieć dotyczące filmów refleksje i skojarzenia. Zaplanowano audialne zagospodarowanie festiwalowej przestrzeni, które jest swoistym powrotem do obecnej niegdyś w Sokołowsku formuły radiowęzła. Odwiedzając poszczególne lokalizacje w Sokołowsku, będzie można usłyszeć reakcje i komentarze zwiedzających w tym czasie niewyremontowaną, ale już otwartą część dawnego sanatorium.

www.hommageakieslowski.pl


AK
Hommage à Kieślowski
Ostatnia aktualizacja:  19.08.2016
Zobacz również
fot. Atchiwum festiwalowe
Kieślowski fabularny – poszerzanie możliwości
41. FFG: Premiera filmu „Pokolenia” Janusza Zaorskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll